20% taniej wszystkie dekoracje. Skorzystaj z kodu PROMO20 i ciesz się specjalnym rabatem! 🎉🍁
podaj w koszyku kod PROMO20
-20%

Obrazy do domu

Znajdź idealny obraz na swoją ścianę

Nowoczesne obrazy tworzone za pomocą technik cyfrowych, będące efektem pracy artystów fotografików, grafików komputerowych oraz specjalistów od tworzenia kompozycji za pomocą filtrów, zmiany kolorów czy przekształcania form to całkowicie nowe spojrzenie na ich miejsce we wnętrzach. Porównując dzisiejsze kompozycje do tych znanych sprzed stu lat zdecydowanie rozbudowała się ich gama tematyczna, a co się z tym wiąże – także miejsca, w których mogą one być umieszczane.

Nowoczesne obrazy mogą znaleźć się nie tylko w salonie czy sypialni, ale również w przedpokoju, a nawet kuchni i łazience. Nie można też zapomnieć o miejscach publicznych – od klasycznych kawiarenek i pubów po szykowne restauracje, od sal fitness i siłowni po luksusowe wnętrza teatrów czy bibliotek. Zgodnie z nowymi trendami dekoratorskimi nie ma takiego miejsca, którego nie można by udekorować obrazem. Konieczny jest jedynie odpowiedni dobór motywu i kolorystyki.

Obrazy do salonu

To pomieszczenie urządzane jest szczególnie starannie, biorąc pod uwagę jego przeznaczenie, którym jest relaks w gronie rodzinnym lub spotkania z przyjaciółmi.

Najważniejszym miejscem, o którym myśliwy wybierając odpowiedni obraz jest oczywiście najbardziej reprezentacyjne pomieszczenie w domu, a więc salon lub pokój dzienny. Z uwagi na to, że z pomieszczenia korzysta wiele osób obrazy do salonu powinny być w miarę neutralne. Do najlepszych wyborów zaliczają się wszelkiego rodzaju krajobrazy, kompozycje roślinne, widoki lasów, kolorystyką dopasowanych do wystroju wnętrza. W nowoczesnych aranżacjach pięknie będą wyglądać obrazy industrialne i kompozycje abstrakcyjne. W aranżacjach stylowych – zabytkowa architektura, kompozycje w sepii i czarno-białe. W salonach można sobie pozwolić na eksperymentowanie z układem kaskadowym, a także na obrazy panoramiczne, które świetnie dopasują się do wolnej przestrzeni nad kanapą.

Obrazy do sypialni

Kolejnym, nieco bardziej intymnym, osobistym pomieszczeniem w domu jest sypialnia.

Obrazy wybierane do tego wnętrza z założenia powinny tworzyć bardzo specyficzny nastrój, który będzie sprzyjał relaksowi. Do takich klimatów można zaliczyć wszelkie kompozycje roślinne, z dominacją zieleni, spokojne falujące abstrakcje, wprawiające w nostalgiczny nastrój, a także zachody słońca i motywy kwiatowe. Obrazy do sypialni to również pejzaże o spokojnym charakterze oraz kompozycje z głębią, czyli takie, w których można podążać wzrokiem daleko w głąb uliczki, podwórka czy drogi wysadzanej drzewami.

Obrazy do łazienki

W naszym sklepie znajdziesz również kompozycje w klimacie SPA, związane tematycznie z wodą, deszczem, spokojem typowym dla filozofii wschodu, olejkami aromatycznymi czy motywami bambusów. Te motywy to również idealne obrazy do łazienki, w której będą dopełnieniem relaksującego nastroju w towarzystwie aromatycznych olejków do kąpieli i przyciemnionego światła. W łazienkowych obrazach znajdzie się też wiele bardziej tradycyjnych abstrakcji czy motywów kwiatowych.

Obrazy do kuchni i jadalni

Na szczególną uwagę zasługuje kuchnia i jadalnia – pomieszczenia, które przez wiele dziesięcioleci były pomijane z powodu małego metrażu mieszkań.

Obrazy do kuchni to propozycja ostatnich lat, wprowadzona wraz z możliwością budowania domów jednorodzinnych i dużych powierzchniowo lokali w blokach, w których pomieszczenie kuchenne oferuje wiele miejsca na dekoracje. Obrazy kuchenne w większości związane są z tematyką kulinarną, wykorzystując w kompozycji przepiękne naturalne barwy owoców i warzyw, przypraw, kawy, motywy typowe dla sztuki pop-art, a w kuchniach rustykalnych także propozycje elementów folklorystycznych. Podobną, choć nieco bardziej rozbudowaną kategorię tworzą obrazy do jadalni. Pomieszczenie to, choć związane bezpośrednio ze spożywaniem posiłków, może też być miejscem relaksu, spotkań rodzinnych na grze w gry towarzyskie czy przeglądanie prasy, a urządzenie wnętrza nie narzuca stricte kulinarnych motywów. W wielu domach jadalnia jest też pokojem, w którym przyjmuje się gości na kolacjach urodzinowych i świątecznych.

Obrazy do firmy


Obraz może dekorować nie tylko mieszkanie, bowiem jako element uzupełniający wystrój będzie efektownym dodatkiem do biura, restauracji, klubu sportowego i wielu innych tego typu miejsc. Obrazy do firmy powinny być jak najbardziej neutralne, ale zarazem można sobie tu pozwolić na pewną ekstrawagancję, dzięki której wnętrze zyskuje bardziej nowoczesnego charakteru. Idealnie sprawdzą się tu obrazy dzielone w kontrastowych układach barwnych i w kompozycji czarno-białej. Znacznie bardziej swojskie są obrazy do restauracji, kawiarni czy pubu, które zależnie od poziomu wykwintności i charakteru wnętrza mogą być albo klasycznym krajobrazem, albo kompozycją kawowych ziaren czy widokiem piwnicy z winem. Warto też wspomnieć o kategorii obrazów dla dzieci i nastolatków, o specyficznej tematyce rysunkowej, związanej z bajkami, z wizerunkami zwierząt, motocykli oraz o tematyce muzycznej dla nieco starszych.

Zapytaj o obrazy

tel.: 881 31 71 81

infolinia czynna w godz 8.00-16.00 w dni robocze

Email bok@obrazynasciany.pl

Darmowa dostawa

dla zamówień powyżej 500 zł

Darmowe próbki materiałów

Sprawdź grubość, fakturę oraz nasycenie kolorem

Polska firma

Polskie produkty, polska gwarancja

100% personalizacji

Kazdy produkt dopasujemy wymiarem i kolorem