Wiosenne porządki! Odmień wnętrze i złap 30% rabatu z kodem: WIOSNA
Podaj w koszyku kod: WIOSNA
-30%
obraz brzozowy las i wrzosy

Delikatne, liliowe – obrazy wrzosy

Wrzosy to niepozorne kwiaty, które sporadycznie trafiają do bukietów czy wazonów, a jeśli się już w nich pojawiają, to raczej w wiejskich domach lub w letnich altanach, często w postaci trwałych suszonych dekoracji. Delikatne, liliowe w kolorze są świetnym akcentem we wnętrzach prowansalskich, bo przypominają tamtejszą lawendę, która wtapia się w krajobraz francuskiego południa niezmiennie od setek lat. Wrzosowe dekoracje jednak nie są bezwzględnie przypisane do tego stylu, bowiem pochodzą z naszych rodzimych lasów i stanowią także nieodłączny element polskiego krajobrazu szczególnie, jeśli towarzyszą im też inne jego elementy.

Obrazy wrzosy o typowo polskim charakterze to kompozycje takie, jak reprodukcja ze strony http://obrazynasciany.pl/sklep/obraz-z-brzozami-i-wrzosami/. Liliowe kwiatki wprost w naturalnym środowisku stanowią tu oprawę dla brzozowego lasu, który jest wkomponowany w tradycyjny polski krajobraz budząc swoisty sentyment i tęsknotę za spokojem i obcowaniem z naturą. Delikatny fiolet doskonale harmonizuje z zielenią traw i liści tworząc połączenie o wyjątkowym uroku, sprzyjające relaksowi, ale i kreatywności oraz rozwijaniu zdolności twórczych. To doskonały mariaż barw, który świetnie podkreśli podobne połączenie kolorów wykorzystanych we wnętrzu.

Obrazy wrzosy

Obrazy wrzosy to kompozycje, które mają ścisły związek z naturą, dlatego w swoim klimacie są refleksyjne, nostalgiczne, spokojne, idealnie sprawdzając się w dekoracji wnętrz przeznaczonych do wypoczynku. To również kwiaty, które swoim charakterem odbiegają od sztywności i oficjalności orchidei, pompatyczności róż czy wiosennej świeżości tulipanów wprowadzając do wnętrza element naturalności i swobody typowej dla stylu rustykalnego lub delikatnych wnętrz o kobiecym, a nawet dziewczęcym charakterze. O rustykalnym charakterze takich obrazów decyduje też fakt, że wrzosy są wyjątkowo silnymi, choć niepozornymi roślinami.

Motyw wrzosów w dekoracji to połączenie delikatności kwiatów z ich piękną, subtelną barwą. To klimat typowy dla naturalnych środowisk, wolnych przestrzeni, orzeźwiającego powietrza i zdrowego życia. To obrazy o przyjemnym, spokojnym charakterze, budzące pozytywne skojarzenia, świetnie sprawdzające się w salonach, sypialniach i na korytarzach miłych, rodzinnych domów, w których przykłada się duże znaczenie do panującej w nich atmosfery. To również obrazy do dziewczęcych pokoi oraz do wnętrz osób o dużej wrażliwości emocjonalnej, intelektualistów i obdarzonych artystyczną duszą.

tryptyk fioletowe wrzosy obraz bukiet wrzosów

Darmowa dostawa

dla zamówień powyżej 500 zł

Darmowe próbki materiałów

Sprawdź grubość, fakturę oraz nasycenie kolorem

Polska firma

Polskie produkty, polska gwarancja

100% personalizacji

Kazdy produkt dopasujemy wymiarem i kolorem