20% taniej wszystkie dekoracje. Skorzystaj z kodu PROMO20 i ciesz się specjalnym rabatem! 🎉🍁
podaj w koszyku kod PROMO20
-20%
obrazy kwiaty maki

Interesuje Cię ponadczasowe piękno? Obrazy kwiaty maki są dla Ciebie!

Informacje zawarte w artykule:

Obrazy kwiaty maki – pomysł na wyszukaną ozdobę

Obrazy kwiaty maki w dekoracji wnętrz pojawiają się bardzo często nie tylko z powodu ich niepowtarzalnego piękna i rozmaitości, ale też z uwagi na ich uniwersalność. Na współczesnych obrazach pojawiają się zarówno odmiany szlachetne, jak i te dzikie, zaczerpnięte prosto z natury. Wśród nich znaczące miejsce zajmują rosnące w naturalnym środowisku, wyjątkowo piękne i tylko z pozoru delikatne czerwone maki. Choć uważane za chwast w przeszłości niejednokrotnie stanowiły obiekt porównania w piosenkach czy wierszach. Ponadto w wiejskich polnych bukietach czy w ludowych wiankach stanowiły obowiązkowy element.

Historyczne kwiaty jako motyw na obrazach

Maki to kwiaty o wyjątkowej wymowie, bowiem z jednej strony są tak bardzo polskie i tak bardzo nawiązujące do naszej rodzimej historii, a z drugiej nierozerwalnie wiążą się ze wsią, jej kulturą i tradycjami oraz z pierwiastkami ludowymi. Uwagę przyciąga też wyjątkowy kolor tych kwiatów, które dzięki swojej czerwieni na obrazach wyglądają magicznie. Wykorzystane w kompozycjach z elementem barwnym są doskonałym czerwonym akcentem do wnętrz w tonacji czarno-białej oraz w odcieniach szarości. Ponieważ na obrazach stanowią nawiązanie do natury i wiejskich klimatów, idealnie sprawdzają się w aranżacjach rustykalnych, z towarzyszeniem drewnianych stołów, lnianych serwetek czy wiklinowych koszy.

Makowe kompozycje – czyli jak podkreślić swoje wnętrze?

W stylizacji czarno-białej z akcentem, jak kaskada ze strony http://obrazynasciany.pl/sklep/kaskada-czerwone-maki/ to przykład wyjątkowo nowoczesnej dekoracji wnętrza, z jednej strony cechującej się nietypowym podzielonym układem kompozycji, typowym dla współczesnej sztuki, a z drugiej połączeniem czarno-białego obrazu z czerwieniu makowych główek. Obrazy z kolorowym akcentem są jednym z nowszych typów dekoracji, wykorzystywanych właśnie w celu podkreślania stylizacji wnętrza lub jej ożywiania. Czerń, biel i szarości idealnie komponują się z czerwienia, dlatego obraz pięknie wkomponuje się w taką aranżację.

Makowe kompozycje w surowej tonacji szarości to również doskonały dodatek do loftu, który z natury jest miejscem o ograniczonej aranżacji, a chociaż maki odbiegają od klasyki industrialnej, to w typie loftowym jest prosta kompozycja kolorystyczna i nowoczesna forma obrazu. We wnętrzach bardziej przyjaznych, rodzinnych obrazy kwiaty maki mogą pojawiać się w kompozycjach z innymi gatunkami, na ukwieconych łąkach, w wiankach i bukietach oraz w wielu innych ujęciach. Motywy naturalnych łąk z makami w tle w salonach czy sypialniach sprawią, że pomieszczenie stanie się bardziej relaksujące i klimatyczne.

Darmowa dostawa

dla zamówień powyżej 500 zł

Darmowe próbki materiałów

Sprawdź grubość, fakturę oraz nasycenie kolorem

Polska firma

Polskie produkty, polska gwarancja

100% personalizacji

Kazdy produkt dopasujemy wymiarem i kolorem