Wiosenne porządki! Odmień wnętrze i złap 30% rabatu z kodem: WIOSNA
Podaj w koszyku kod: WIOSNA
-30%
obraz owoce w kaskadzie

Obrazki kuchenne – kompozycję godne twojej kuchni

Kuchnia nie jest miejscem, które kojarzy się ze sztuką i artystycznymi dekoracjami, dlatego pojawienie się w niej obrazu wiąże się ze współczesnością i erą dekoracji w nowej formie, tworzonych na podstawie zdjęć i drukowanych nowoczesnymi technikami na nowoczesnych materiałach. Takie kompozycje nie tylko są trwalsze i bez problemu znoszą trudne kuchenne warunki, ale też mogą przedstawiać wszystko, co tylko zdoła uchwycić oko aparatu fotograficznego. Nowe spojrzenie na motywy kulinarne to wykorzystane w kompozycji wszystkiego, co tylko posiada kształt, kolor i wymowę, dzięki czemu dawne martwe natury, będące kompozycją owoców i wykwintnych naczyń dziś zastępują kawowe kolażekawowe kolaże, plastry cytrusów w wodze czy też puste butelki po winie.

Obrazy do kuchni zaprezentowane na stronie http://obrazynasciany.pl/obrazy/kulinaria/ to kolekcja pokazująca kierunek, w jakim zmierza tematyka kompozycji przeznaczonych do dekoracji tego pomieszczenia. To przede wszystkim motywy kulinarne, ale nie w formie grzecznie ułożonej martwej natury, lecz obrazy żywiołowe, dynamiczne, sprawiające wrażenie zatrzymania w kadrze jednej ulotnej chwili. W tych specyficznych układach dużą rolę odgrywają kolory zaczerpnięte wprost z natury – barwy owoców i warzyw, nasion i przypraw, gęstych, słonecznie żółtych olejów czy naparu kawowego o wyjątkowo głębokiej czerni. To dekoracje, które stworzyła sama natura, a twórca obrazu jedynie je uporządkował.

Obrazki kuchenne

Obrazy do kuchni to kompozycje, które mają za zadanie działać na wyobraźnię, pobudzać ją i skłaniać do myślenia o jedzeniu. Pobudzanie apetytu to nie tylko większa ochota do delektowania się smakiem posiłków, ale też większa pasja do samego gotowania, dlatego tak ważne są kompozycje smakowitych, aromatycznych i przesyconych intensywnym smakiem produktów lub kompletnych dań. Ważne jest też, aby obraz oddawał klimat kuchni i był zgodny z upodobaniami osób korzystających z tego pomieszczenia, a więc kawa dla kawoszy, cytrusy dla zwolenników lemoniady, a zielona sałata dla jaroszy.

Dekoracje kuchenne nie powinny być dobierane przypadkowo. Obraz to jeden z elementów aranżacji wnętrza i powinien oddawać klimat kuchni – stylowej lub nowoczesnej, rustykalnej lub prowansalskiej. Kompozycje owocowe i warzywne są uniwersalne, jednak wiele obrazów posiada jeszcze ten specyficzny charakter, nawiązując do konkretnej kultury i czasów. Jeśli obraz jest w stylu retro, oferując kompozycję starych naczyń, zakurzonych butelek wina, pokrytych patyną czasu akcesoriów kuchennych czy wykwintnych naczyń i ręcznie dzierganych serwetek z pewnością bardziej podkreśli styl retro czy vintage niż nowoczesna kompozycja z cytrusów.

ozdoby z jarzynami - Obrazki kuchenne dekoracje z sztućcami ozdoby do jadalni dekoracje z owocami

Darmowa dostawa

dla zamówień powyżej 500 zł

Darmowe próbki materiałów

Sprawdź grubość, fakturę oraz nasycenie kolorem

Polska firma

Polskie produkty, polska gwarancja

100% personalizacji

Kazdy produkt dopasujemy wymiarem i kolorem