20% taniej wszystkie dekoracje. Skorzystaj z kodu PROMO20 i ciesz się specjalnym rabatem! 🎉🍁
podaj w koszyku kod PROMO20
-20%
ozdoby one color

Obrazy 3D na ścianę

Kompozycje określane, jako 3D to nowe spojrzenie na dekorację wnętrz, pozwalające nie tylko na ich zdobienie, ale też na manipulowanie przestrzenią. Dzięki złudzeniom optycznym, jakie odbierają nasze oczy i przetwarza mózg otrzymujemy obraz, który w rzeczywistości płaski, w naszej świadomości staje się przejściem na drugą stronę – do innego miasta, na łąkę czy most, będący tematem kompozycji. Takie złudzenie wpływa też na samo wnętrze, które wydaje się być przestronniejsze, przyjemniejsze w odbiorze i mniej klaustrofobiczne. Efekt i jego siła są uzależnione zarówno od tego, co przedstawia obraz, oraz od jego wymiarów, bowiem im większa powierzchnia kompozycji, tym bardziej realne złudzenie.

Obrazy 3D na ścianę zaprezentowane w kolekcji na stronie http://obrazynasciany.pl/obrazy/obrazy-przestrzen/ to przykład kompozycji, które potrafią oddziaływać na naszą wyobraźnię tworząc wrażenie głębi. W przeważającej części są to obrazy przedstawiające długie ulice, ginące gdzieś na horyzoncie, tunele, place i przejścia, a także mosty, biegnące gdzieś daleko, na drugą stronę rzeki lub w głąb jeziora. Wszystkie te kompozycje wyróżniają się charakterystycznym układem graficznym, w którym linie tworzą formę krzyża, przecinającego się w centrum obrazu. To sposób na uzyskanie wrażenia oddalania się, a zrazem trójwymiarowości obrazu.

Wśród obrazów 3D można wyróżnić kilka kategorii, które cechują się odrębnym charakterem, kolorystyką, sposobem wykonania grafiki, a jedyną cechą wspólną jest właśnie wizualne tworzenie przestrzeni z płaskich obrazów. Do tych najpopularniejszych zaliczają się przedstawione w kolekcji przejścia i uliczki, ale obok nich wrażenie przestrzeni doskonale naśladują też niektóre obrazy abstrakcyjne. To kompozycje graficzne, które tworzy uporządkowany zbiór linii, punktów, kropek czy innych tego typu figur w rzeczywistości tworzących wrażenie wnikania w głąb obrazu. W rzeczywistości jest to sprytne wykorzystanie właściwości ludzkiego oka, którego mechanizm rejestrowania obrazów przyczynia się do takiego odbioru.

Kompozycje przestrzenne to doskonałe dekoracje do małych pomieszczeń, którym dodadzą nieco wrażenia przestronności. To również świetne obrazy do pomieszczeń o nietypowych proporcjach, a więc do wąskich przedpokoi i pokoików, w których pomogą zmienić wrażenie wydłużonego prostokąta. Obrazy 3D na ścianę będą ciekawym urozmaiceniem małej wnęki, albo pozwolą na „wyrównanie” ścian, jeśli w pokoju znajduje się wykusz lub wgłębienie. To również dekoracje przyciągające uwagę, pozwalające skoncentrować wzrok, jednocześnie oddając się relaksującej medytacji lub po prostu zapominając o troskach codziennego życia.

tryptyk z uliczkami tryptyki z samochodami obrazy pojedyncze dekoracje z zrchitekturą

Darmowa dostawa

dla zamówień powyżej 500 zł

Darmowe próbki materiałów

Sprawdź grubość, fakturę oraz nasycenie kolorem

Polska firma

Polskie produkty, polska gwarancja

100% personalizacji

Kazdy produkt dopasujemy wymiarem i kolorem