20% taniej wszystkie dekoracje. Skorzystaj z kodu PROMO20 i ciesz się specjalnym rabatem! 🎉🍁
podaj w koszyku kod PROMO20
-20%
ozdoby

Ciekawe ozdoby na ściany

Wybór i umieszczanie dekoracji we wnętrzu to wyższy poziom aranżacji, wykraczający już poza to, co wygodne i niezbędne a sięgający aspektów piękna i potrzeb duchowych. Powszechnie wiadomo, iż obcowanie z ładnymi przedmiotami, dotykanie przyjemnych materiałów, słuchanie miłej dla ucha muzyki czy delektowanie się zapachem i smakiem sprawiają, że stajemy się lepsi, łagodniejsi i szczęśliwsi. Z tego powodu dobór dekoracji nie powinien być przypadkowy i to nie tylko z uwagi na komponowanie się z resztą elementów wystroju, ale też z powodu wpływu, jaki posiadają one na nasze emocje i psychikę.

Ciekawe ozdoby na ściany to wiele różnych propozycji począwszy od tradycyjnych i nowoczesnych obrazów, przez naklejki i szablony malarskie, samoprzylepne okleiny czy fototapety po szablony malarskie, których można znaleźć wiele do wyboru, różniących się stylem, kolorystyką czy wymiarami. Nie sposób jednoznacznie określić, które z nich są interesujące, bowiem jest to uzależnione od indywidualnych gustów, a teoretycznie każda z propozycji w sklepie z takimi ozdobami posiada jakąś wymierną wartość dla konkretnej grupy osób. I tak pasjonaci klasycznego malarstwa będą wybierać reprodukcje van Gogha, zwolennicy nowoczesnego stylu sięgną po abstrakcję, a osoby rodzinne zamówią obraz ze zdjęcia własnych dzieci lub wnuków.

Ciekawe ozdoby na ściany – zobacz koniecznie

Wśród wielu rodzajów ściennych dekoracji można jednak wyróżnić te tradycyjne, klasyczne, jak i te bardziej ekstrawaganckie, odbiegające nieco od typowego rozumienia sztuki w wystroju wnętrz. Do takich ozdób można zaliczyć na przykład obrazy kaskadowe, które poprzez swoją formę, złożoną z kilku asymetrycznie umieszczonych elementów stają się niepowtarzalną, bardzo nowoczesną formą dekoracji. Co ciekawsze przy odrobinie inwencji ta sama panorama dzięki modyfikacji położenia paneli może tworzyć wiele różnych układów idealnie dopasowanych ciężarem optycznym do przeznaczonego im miejsca.

Obok obrazów kaskadowych interesujące wrażenie mogą też tworzyć dyptyki i tryptyki pod warunkiem pomysłowego i niestandardowego dopasowania elementów. Ciekawe ozdoby na ściany to również naklejki samoprzylepne, jednak nie te tradycyjne kwiatki i ptaszki, ale bardzo pomysłowe samoprzylepne zegary czy wieszaki, które łączą w sobie funkcję ozdobna i praktyczną. Zmyślne wkomponowanie haczyków, wieszaczków lub mechanizmu zegarowego zastępuje klasyczne dodatki meblowe i akcesoria. Osoby urządzające własne mieszkanie, biuro czy lokal gastronomiczny z pewnością znajdą też cos interesującego w kategorii nowoczesnych fototapet, szczególnie tych modyfikowanych kolorystycznie za pomocą filtrów komputerowych.

samoprzylepny zegar big ben samoprzylepne drzewo genealogiczne dekoracjekaskady zachody słońca

Darmowa dostawa

dla zamówień powyżej 500 zł

Darmowe próbki materiałów

Sprawdź grubość, fakturę oraz nasycenie kolorem

Polska firma

Polskie produkty, polska gwarancja

100% personalizacji

Kazdy produkt dopasujemy wymiarem i kolorem