🌞🛠️ Letni remont zyska nowy wymiar z naszą promocją -33%! Użyj kodu LATO33 i odmień swoje ściany! 🎨🏡
podaj w koszyku kod: lato33
-33%
obraz stary żglowiec

Statki – obrazy

Obrazy marynistyczne swój początek mają jeszcze w czasach średniowiecza, kiedy to morskie pejzaże stanowiły tło dla scen religijnych przedstawianych na pierwszym planie. Rozkwit „mariny”, jak do dziś nazywa się tę dziedzinę malarstwa, nastąpił jednak dopiero w XVI wieku, w czasach słynnych morskich bitew i wielkich odkrywców, a specjalistami w tej dziedzinie zostali malarze holenderscy. Swoje wielkie pięć minut marynistyka przezywała w okresie impresjonizmu, stanowiąc jeden z ważniejszych i bardziej inspirujących tematów obrazów. Zapewne ma to związek z podatnością krajobrazów na impresjonistyczne prezentacje, nieco rozmyte, odbiegające od szczegółów, romantyczne i marzycielskie, jak Sm impresjonizm.

Tematyka marynistyczna pojawia się również na obrazach nowoczesnych, tym bardziej, że doskonała kanwą do ich tworzenia są proste wakacyjne pocztówki znad Bałtyku. Współcześnie, chociaż mamy już inne statki, obrazy wciąż utrzymują ten sam klimat zmagań człowieka z niezmierzoną przestrzenią akwenu wodnego, nasuwając skojarzenia zarówno z tęsknotą, samotnością czy walką z żywiołem, jak i z pięknymi, romantycznymi kompozycjami na tyle zachodzącego słońca. Wizerunki statków na obrazach pojawiają się w znacznie szerszej perspektywie stanowiąc niewielki akcent w ogromnej przestrzeni i odległą linią horyzontu. Obrazy marynistyczne to dekoracje, które zawsze wywierają silne wrażenia na obserwatorze.

Statki – obrazy

Przedstawiające statki obrazy, jakie znalazły się wśród propozycji na stronie http://obrazynasciany.pl/?post_type=product&s=statek to przykłady kompozycji w stylu zaczerpniętym z dzieł wielkich mistrzów czarów renesansu i późniejszych. Klimat przeszłości i klasyczny styl reprezentują zarówno sylwetki starych, historycznych łodzi, jak i specjalna kolorystyka, przedstawiająca malowniczy zachód słońca w tysiącach odcieni barwnych. Obrazy z żaglowcami nostalgicznie płynącymi przez bezmiar oceanu to jeden z popularniejszych tematów dawnego malarstwa pejzażowego oraz kilku jego odmian bardziej nowoczesnych.

Uwzględniające w swojej kompozycji statki obrazy to dekoracje niezwykle piękne i romantyczne, doskonale prezentujące się zarówno w męskich gabinetach, jak i w salonach czy w sypialniach nad łóżkiem. O wyborze decyduje kolorystyk, bowiem, pomimo sporego podobieństwa między nimi każdy obraz jest indywidualnym, niepowtarzalnym kalejdoskopem odcieni, tworzącym unikalny nastrój. To kolory decydują o tym, czy samotny statek na niezmierzonym oceanie będzie budził romantyczne myśli czy zasmuci i wywoła nostalgię. Niezmierzona tafla morza z niewielkim statkiem gdzieś w okolicy horyzontu to nawiązanie do ogromnej przestrzeni, która jednocześnie wpływa też na przestrzeń pokoju sprawiając wrażenie, że jest ona bardziej rozległa pozbawiona ograniczeń w postaci ścian.

obrazy z łodziami obrazy żaglówkaobraz statek obraz statek we mgle

Darmowa dostawa

dla zamówień powyżej 500 zł

Darmowe próbki materiałów

Sprawdź grubość, fakturę oraz nasycenie kolorem

Polska firma

Polskie produkty, polska gwarancja

100% personalizacji

Kazdy produkt dopasujemy wymiarem i kolorem