Wiosenne porządki! Odmień wnętrze i złap 30% rabatu z kodem: WIOSNA
Podaj w koszyku kod: WIOSNA
-30%
tryptyk Grecja

Potrójne obrazy

Tryptyki to jedna z najnowocześniejszych form obrazów, wprowadzona do aranżacji wnętrz kilkanaście lat temu, jako przejaw nowego trendu kompozycji dzielonych. W tej grupie obok obrazów trzyczęściowych znalazły się również dyptyki, czyli kompozycje złożone z dwóch elementów, oraz obrazy kaskadowe, swoją nazwę zawdzięczające opadającemu układowi modułów tworzących kompozycyjną całość. W całej gamie motywów dzielonych tryptyki są najbardziej wszechstronne i stwarzają najwięcej możliwości dopasowania do aranżacji wnętrz. Decyduje o tym zarówno możliwość modyfikowania ich kształtów, jak i rodzaju kompozycji czy przeciwieństw typu: symetria – antysymetria.

Różnorodność dotyczy wszystkich rodzajów obrazów jednak w przypadku tryptyków gama możliwości zwiększa się o opcję zestawiania kilku różnych wzorów w jedną całość. Podczas gdy klasyczny obraz zawsze przedstawia jedną rzecz – jedną martwą naturę, krajobraz, scenkę rodzajową czy element architektury, o tyle obrazy trzyelementowe mogą ich prezentować trzy lub przedstawiać jedną rzecz w trzech różnych ujęciach. Przykładem jest tryptyk z motywem drzewa, które ujęto w pozytywie i negatywie tworząc piękną czarno-biała kompozycję z zachowaną symetrią – pozytyw w centrum, negatywy na obrzeżach. To samo drzewo na tryptyku może być przedstawione w trzech kolorach na takim samym tle lub po prostu trzykrotnie powielone.

Potrójne obrazy zaprezentowane na http://obrazynasciany.pl/obrazy/tryptyki/ to dowód na tę ogromną różnorodność formy, kolorystyki oraz pomysłów na aranżację kompozycji. Zależnie od jej proporcji i wymiarów można stworzyć taki tryptyk, który najlepiej wypełni pustą przestrzeń ściany. W przestrzeniach pomiędzy wysokimi meblami, oknami czy drzwiami, na wąskich ściankach idealnie sprawdzi się tryptyk w układzie pionowym. Kompozycje poziome o różnych proporcjach mogą być wykorzystane nad kanapą, łóżkiem w sypialni, niskim stolikiem czy szafką w salonie, w łazience nad wanną albo na dużej ścianie przedpokoju.

Ciekawą cechą w obrazach trzyczęściowych jest też możliwość zastosowania asymetrii. Jeden duży moduł w takich kompozycjach przejmuje ciężar motywu, podczas, gdy dwa węższe dopełniają go wykorzystując na przykład tło w postaci nieba, łąki i dalszego krajobrazu. Taki obraz ma zdolność wpływania na równowagę wystroju wnętrza, bowiem większy element z dominującą częścią wzoru jest wizualnie cięższy i może znajdować się na ścianie po stronie większej pustej przestrzeni, czyli tam, gdzie nie ma wysokiej szafy lub drzwi wejściowych do pomieszczenia. Potrójne obrazy są bardzo dekoracyjne, nowoczesne i stwarzają tysiące możliwości aranżowania kompozycji z wykorzystaniem tych samych motywów.

tryptyk z drzewem tryptyk drzewa tryptyk morzeturkusowe obrazy

Darmowa dostawa

dla zamówień powyżej 500 zł

Darmowe próbki materiałów

Sprawdź grubość, fakturę oraz nasycenie kolorem

Polska firma

Polskie produkty, polska gwarancja

100% personalizacji

Kazdy produkt dopasujemy wymiarem i kolorem