Wiosenne porządki! Odmień wnętrze i złap 30% rabatu z kodem: WIOSNA
Podaj w koszyku kod: WIOSNA
-30%
dekoracje z napisami

Piękne obrazy z cytatami

Cytaty już od bardzo dawna wykorzystywane są w wielu miejscach, jako rodzaj motto przewodniego zarówno dla czyjegoś życia, jak i opowiadanej historii. Cytaty stanowią wstęp do książek i filmów, wskazując na pewne przesłanie, jakie chciał wysłać reżyser swoim widzom lub autor swoim czytelnikom, odwołując się do konkretnego powiedzenia. W ostatnich latach cytaty znalazły się również na obrazach, będąc rodzajem komunikatu przekazywanego otoczeniu, a mówiącego o klimacie domu i przekonaniach jego mieszkańców. W tym kontekście piękne obrazy z cytatami nie tylko dekorują, ale i wnoszą emocje oraz opowiadają o tym, co jest istotne dla konkretnego wnętrza.

Piękne obrazy z cytatami, jakich wiele można zobaczyć w kolekcji na http://obrazynasciany.pl/obrazy/sentencje/ to doskonały przykład, jak jedno proste zdanie czy wiersz może wpłynąć na charakter wystroju. Nie chodzi tutaj o kolorystykę czy układ obrazu, chociaż i te mają znaczenie dla całej aranżacji. W obrazach z cytatami niezwykle ważna jest sama treść, która wskazuje na określone preferencje mieszkańców. Przykładem jest chociażby bardzo specyficzna kompozycja z modlitwą. Taki obraz umieszczony we wnętrzu jednoznacznie wskazuje na religijne poglądy domowników oraz ich wiarę w istoty wyższe. To subtelny sygnał dla osób z zewnątrz, aby uszanowały te uczucia i powstrzymały się od niewłaściwych zachowań.

Piękne obrazy z cytatami

Modlitwa umieszczona na obrazie w sypialni nad łóżkiem może być też ważnym dopełnieniem wnętrza dla samych domowników, będąc nieco bardziej dyskretnym odpowiednikiem świętych obrazów, przypominającym o tym, ze ktoś ciągle nad nimi czuwa. Nieco inna wymowę, chociaż równie pozytywną i bardzo ciepłą mają wszystkie te obrazy, których tematem jest dom, rodzina, miłość, jaką nosimy w sercu kojarząc ją z tym miejscem oraz wszystkie inne pozytywne odniesienia do związków rodzinnych. Najbardziej znane powiedzenie „Home, sweet Home” nie wymaga nawet tłumaczenia tak doskonale jest znane każdemu, kto kocha swój dom rodzinny.

Obok przyjemnych kompozycji związanych tematycznie z domem piękne obrazy z cytatami obejmują też takie motywy, które niemal tętnią energią przekazywaną w bardzo dobitnych i zarazem osobistych słowach. Przykładem takiej kompozycji jest ta mówiąca o pasji do dwóch kółek, które – zgodnie z treścią cytatów – są lepsze ponad wszystko, począwszy od samochodu, a skończywszy na kobiecie. Warto też wspomnieć o tych obrazach, których cytaty wyrażają pasję, miłość, oddanie czy chociażby poparcie dla konkretnego miejsca na ziemi. To wszystkie obrazy z tekstem zaczynającym się od słów „I love….”, w bardzo wyraźny sposób przekazujących emocje związane z przedmiotem tej miłości.

tryptyk z typografią ozdoby z niebem  obrazy z ludźmi dekoracje one color

Darmowa dostawa

dla zamówień powyżej 500 zł

Darmowe próbki materiałów

Sprawdź grubość, fakturę oraz nasycenie kolorem

Polska firma

Polskie produkty, polska gwarancja

100% personalizacji

Kazdy produkt dopasujemy wymiarem i kolorem