🌞🛠️ Letni remont zyska nowy wymiar z naszą promocją -33%! Użyj kodu LATO33 i odmień swoje ściany! 🎨🏡
podaj w koszyku kod: lato33
-33%

Piękne obrazy ścienne z kwiatami

Od niepamiętnych czasów kwiaty uważane są za wyjątkowo piękny motyw dekoracyjny pojawiając się zarówno na przedmiotach użytkowych, jak i na dekoracjach czy obrazach. Kwiaty fascynowały największych mistrzów, a takie dzieła, jak „Słoneczniki” van Gogha czy „Tulipany w wazonie” Renoire’a to tylko dwa z setek przykładów kompozycji uwieczniających na swoistych portretach kwiatowe kompozycje, albo kolorowe mozaiki wprost na łonie natury. Piękne obrazy ścienne z kwiatami mają też wymiar uniwersalny, bowiem mogą być wykorzystywane w niemal każdej aranżacji począwszy od wnętrz stylowych w różnych odmianach, przez orientalne, klasyczne i nowoczesne, do kompozycji futurystycznych.

Kwiaty na obrazach pomimo swojej uniwersalności nie są jednak takie same, a niekiedy nawet nie są podobne. Chociaż słonecznik nadal pozostaje słonecznikiem i jest doskonale rozpoznawalny przez obserwatora, to inaczej przedstawia go van Gogh, a inaczej flamandzki malarz z Antwerpii Ute S.Mertens w swoim obrazie „Burza słoneczników”. Pierwsza kompozycja to klasyka, idealna do wyszukanych, stylowych wnętrz z odrobiną blichtru i elegancji. Drugi to piękna, impresjonistyczna wizja, która świetnie zaprezentuje się w nowoczesnych aranżacjach, pomimo że samo dzieło ma już ponad 120 lat. To rozróżnienie jest przykładem niemal nieograniczonych możliwości wykorzystywania obrazów z kwiatami we wnętrzach.

Piękne obrazy ścienne z kwiatami

Piękne obrazy ścienne z kwiatami zgromadzone w kolekcji na stronie http://obrazynasciany.pl/obrazy/kwiaty/ to zarówno zbiór klasycznego malarstwa olejnego, w którym kwiaty są głównymi bohaterami lub stanowią tło dla postaci, jak i kompozycje nowoczesne. Te ostatnie powstające na bazie fotografii pozwalają na zaprezentowanie różnych odmian i gatunków z ukazaniem niuansów ich budowy, albo ulotnego piękna i niepowtarzalności kolorów czy kształtów. Dzięki możliwościom aparatu fotograficznego oraz filtrom i programom komputerowym powstają też kompozycje surrealistyczne, w których wszystko, począwszy od formy, a skończywszy na barwie ulega przekształceniu do nierealnej, fantastycznej postaci

Kwiatowe kompozycje nie tylko pięknie zdobi wnętrze czy wnoszą do niego nieco delikatności i subtelności, ale też potrafią przemawiać. Mowa kwiatów nie jest niczym nowym, a na jej prawidłach opiera się niejeden horoskop. Zależnie od tego, jaki wybierzemy gatunek kwiatów, jaką odmianę czy kolorystykę, a nawet, w jakiej formie go zaprezentujemy możemy wpływać na klimat wnętrz. Przykładowo obraz z wiązanką pastelowych róż jest wyjątkowo delikatny i romantyczny, doskonale komponując się z francuskimi stylizacjami kobiecych saloników i sypialni. Zielone storczyki na czarnym tle to kompozycja zarówno nowoczesna, jak i męska, pasująca do gabinetu czy męskiej sypialni. Niebieskie róże z listem to idealne dopełnienie wnętrz retro.

obraz z makami i stokrotkami tryptyk kwiaty w fiolecie obrazy z roślinami tryptyk z roślinami

Darmowa dostawa

dla zamówień powyżej 500 zł

Darmowe próbki materiałów

Sprawdź grubość, fakturę oraz nasycenie kolorem

Polska firma

Polskie produkty, polska gwarancja

100% personalizacji

Kazdy produkt dopasujemy wymiarem i kolorem