Your Cart
Odwilż cenowa dekoracji już ruszyła! 20% rabatu z kodem: PROMO20
podaj w koszyku kod: PROMO20
-20%
dyptyk koty

Obrazy ze zwierzętami – zebry, koty, tygrysy

Zwierzęta towarzyszą nam od zarania dziejów, a chociaż w dzisiejszym rozumieniu domowych pupilków pojawiły się znacznie później, to doskonale wiemy chociażby z naskalnych rysunków, że konie, psy i inne udomowione czworonogi można było już znaleźć wśród plemion ludzi pierwotnych. Fascynacja zwierzętami trwa po dziś dzień nie tylko z powodu ich przydatności, ale też wielu innych cech, docenianych w niektórych środowiskach. Ich wyjątkowa wartość znalazła odzwierciedlenie zwierząt w tematyce obrazów, które nie tylko zdobią wnętrza, ale też pozwalają delektować się pięknem ich bohaterów.

Mówiąc o zwierzętach określamy tym pojęciem zarówno dzikie stepowe lwy czy słonie, jak i te spotykane w ZOO, zwierzęta gospodarskie jak również domowe pieski i kotki, papużki, chomiki oraz wiele innych gatunków związanych z człowiekiem. Obrazy ze zwierzętami to równie szeroka gama motywów, których liczne przykłady znajdziesz na http://obrazynasciany.pl/obrazy/zwierzeta/. Wybierając odpowiedni wizerunek czworonoga możesz dzięki niemu stworzyć nastrój domowy, lekko zabawny i bardzo przyjazny, albo – sięgając po dzikie gatunki z Afryki – wprowadzić nieco egzotyki, dynamiki, a nawet pewnego dostojeństwa i powagi.

Jednym z dominujących wśród propozycji jest modny w ostatnich latach motyw zebry, który na obrazach pojawia się zarówno, jako klasyczna prezentacja zwierząt w naturalnej formie, jak i jako pasiasty motyw, będący rodzajem graficznego symbolu. Z uwagi na czarno-biały kolor takich kompozycji są one bardzo praktyczne w aranżacjach, bowiem pasują do każdej kolorystyki wnętrza. Przeciwieństwem są obrazki z małymi zabawnymi pieskami, kotkami, a nawet chomikiem, które tematycznie nawiązują do klimatu domu rodzinnego, oswojonych zwierzaków i wzajemnych przyjaznych relacji z nimi. Dla wielu osób istotnym tematem takiego obrazu może być ich własny pupil.

Mówiąc o obrazach ze zwierzętami nie można też zapomnieć o koniach, które od wieków stanowią temat podejmowany przez artystów malarzy z uwagi na jego niepowtarzalne piękno. Obrazy z końmi malowali najbardziej znani światowi artyści, a ich przedstawienie wymagało nie lada talentu. Dziś dzięki fotografii i komputerom na ścianie w salonie może się znaleźć nie tylko reprodukcja Kossaka, ale też bardziej swojski widok spokojnego konia na pastwisku czy stada pasącego się w lesie. Nic też nie stoi na przeszkodzie, aby rustykalny salon ozdobił obraz z wizerunkiem krowy.

obraz flamingi kaskada zebra obraz tygrys z niebieskim akcentemobrazy z kotami

Darmowa dostawa

dla zamówień powyżej 500 zł

Darmowe próbki materiałów

Sprawdź grubość, fakturę oraz nasycenie kolorem

Polska firma

Polskie produkty, polska gwarancja

100% personalizacji

Kazdy produkt dopasujemy wymiarem i kolorem