🌞🛠️ Letni remont zyska nowy wymiar z naszą promocją -33%! Użyj kodu LATO33 i odmień swoje ściany! 🎨🏡
podaj w koszyku kod: lato33
-33%
ozdoby z roślinami

Obrazy z ziołami

Obrazy są jednym z częściej wykorzystywanych rodzajów dekoracji wnętrz, a ich różnorodność pozwala nie tylko na wypełnienie pustej ściany, której „czegoś brakuje”, ale też umożliwia podkreślenie tworzonego stylu, zarówno tego współczesnego, jak i retro, z różnych kultur i epok. Tematyka obrazów pozwala zarówno na wystrój salonów i sypialni, jak i na zaakcentowanie klimatu kuchni lub łazienki, które do tej pory nie były miejscami przeznaczonymi na ekspozycję dzieł mistrzów. Nowoczesne, cyfrowe obrazy, które dobrze sprawdzą się w takich wnętrzach, a jednocześnie wyraźnie wskażą styl, to prezentowane w różnych formach i ujęciach zioła.

Zioła kojarzą nam się przede wszystkim z naturą i wiejskim środowiskiem, z łąką, której nikt nie kosił od lat, z lasem o bardzo bogatym runie, a także z bukietami na wiejskim stole czy pękami suszonymi nad kuchennym piecem kaflowym. Dziś takie obrazki nie są już powszechne jednak w środowisku wiejskim, gdzie zdarza nam się wyjeżdżać na wakacje, albo w naszym własnym domu na działce czasami jeszcze wieszamy na oknie miętę, dziurawiec czy kocankę, aby z nich potem przyrządzać zdrowe herbatki. W takim ujęciu obrazy z ziołami będą reprezentantami środowiska wiejskiego, natury i tego wyjątkowego klimatu, dalekiego od skażonej szybkim tempem życia industrializacji.

Obrazy z ziołami

Obrazy z ziołami w kolekcji na http://obrazynasciany.pl/?post_type=product&s=zio%C5%82a to kompozycje, które z jednej strony oparto na tradycyjnej fotografii artystycznej, a z drugiej stworzono na bazie grafik komputerowych. Przypominają one zielniki z dawnych lat, tworzone przez wiejskie dziewczyny w celu poznania otaczającego świata i jego możliwości. To również imitacje dawnych obrazków układanych przez domorosłe artystki z suszonych ziół zebranych na pobliskiej łące. Nietrudno stwierdzić, że te kompozycje bezwarunkowo kojarzą się z naturą, nieskażonym środowiskiem wiejskich łąk i lasów, ale też z pięknymi zapachami, relaksem i zdrowiem, jakie kryje się w naparach czy olejkach ziołowych.

Wszystkie znajdujące się w kolekcji obrazy z ziołami można podzielić na dwie kategorie. Jedną z nich jest zbiór kompozycji klimatem nawiązujących do SPA, czyli obrazy przedstawiające olejki w buteleczkach będące obietnicą relaksującego masażu w otoczeniu pięknych zapachów. To idealne dekoracje do łazienki, salonu kosmetycznego czy sypialni, w której lubimy odprężyć się podczas poobiedniej drzemki. Druga kategoria to kompozycje nawiązujące do dawnych zielników czy romantyczne liściki, odręcznie kaligrafowane na pięknym papierze i wzbogacane dodatkiem suszonej gałązki lawendy. Takie kompozycje są idealnym odzwierciedleniem klimatu Prowansji sprzed wieku, z czasów wiejskich dworków i romantycznych panien. To obrazy do wnętrz w stylu prowansalskim i rustykalnym.

dekoracje na ściany dekoracje na ściany ozdoby obrazy z przedmiotani

Darmowa dostawa

dla zamówień powyżej 500 zł

Darmowe próbki materiałów

Sprawdź grubość, fakturę oraz nasycenie kolorem

Polska firma

Polskie produkty, polska gwarancja

100% personalizacji

Kazdy produkt dopasujemy wymiarem i kolorem