Wiosenne porządki! Odmień wnętrze i złap 30% rabatu z kodem: WIOSNA
Podaj w koszyku kod: WIOSNA
-30%
tryptyk kamienna uliczka w sepii

Obrazy z uliczkami

Wąskie uliczki ujęte w ramy starych kamiennych murów, ciągnące się lekko pod górę lub w dół, w kierunku nieznanego, które jest obietnica przygody, to zarówno ciekawa, pobudzająca wyobraźnię dekoracja, jak i kompozycja o wyjątkowych walorach, powiększających wnętrze. Obrazy z takimi uliczkami w niewielkich pomieszczeniach tworzą wrażenie głębi, dzięki której ściana przestaje istnieć, a pokój czy łazienka stają się większe, przestronniejsze, dłuższe. To złudzenie optyczne ma bardzo duże znaczenie w aranżacji małych pomieszczeń, pozwalając na modyfikowanie przestrzeni i wprowadzenie nieco większego komfortu.

Obrazy z uliczkami zaprezentowane na http://obrazynasciany.pl/obrazy/obrazy-uliczki-2/ to również przykład obrazów o historycznym, trącącym przysłowiową myszką klimacie, bowiem w kolekcji większość takich motywów, to obrazy uwieczniające zaciszne zaułki starych miasteczek, klimatyczne, kamienne schodki, prowadzące do odległego wylotu trasy na zupełnie innym poziomie. Zazwyczaj trasa urozmaicona jest niewielkimi oknami, drzwiami z pojedynczym stopniem, udekorowanymi donicą z drzewkiem czy skrzynkami kolorowych kwiatów. Tam, gdzie kompozycja ogranicza się do surowych murów można skorzystać z okazji tworząc kompozycję z kolorowym akcentem.

Wąskie uliczki na obrazach to również bardzo ciekawy pomysł na motyw kompozycji w układzie pionowym. Niewielkie ścianki pomiędzy oknami czy drzwiami do pomieszczeń, wąskie przestrzenie pomiędzy meblami to idealne miejsce na tego typu dekoracje. Obrazy z uliczkami są też efektownym dodatkiem do przedpokoju, a w lokalach gastronomicznych świetnie ozdobią boksy ze stolikami.  W kompozycjach poziomych mogą być tematem tryptyku, na którym wkomponują się w jego centralną część. Całość takiej kompozycji będzie oddziaływać na wnętrze podobnie, jak samodzielny obraz.

Wąskie zaułki i uliczki to również nostalgiczny historyczny klimat i zaduma nad budowniczymi sprzed wieków oraz lokalną ludnością, zamieszkującą stare kamienne domy przed wiekami, tworzącą niepowtarzalną kulturę i zmagającą się z problemami dnia codziennego. Wprowadzają zwłaszcza do małych wnętrz specyficzną nastrojową atmosferę dodatkowo wydłużając pokój o kilka wirtualnych metrów. Jeśli jednak stare mury i historyczne klimaty nie są tym, co komponuje się z aranżacją można sięgnąć po bardziej nowoczesne obrazy z podmiejską wąską zieloną uliczką albo zapomnianym zakątkiem w centrum miasta.

obraz nocna uliczkaobrazy wąska uliczkaobraz kamienne schodyobraz kamienne schody

Darmowa dostawa

dla zamówień powyżej 500 zł

Darmowe próbki materiałów

Sprawdź grubość, fakturę oraz nasycenie kolorem

Polska firma

Polskie produkty, polska gwarancja

100% personalizacji

Kazdy produkt dopasujemy wymiarem i kolorem