🌞🛠️ Letni remont zyska nowy wymiar z naszą promocją -33%! Użyj kodu LATO33 i odmień swoje ściany! 🎨🏡
podaj w koszyku kod: lato33
-33%

Obrazy lawenda, obrazy z lawendą – piekne kompozycje do dekoracji

Lawenda to bardzo wyjątkowa roślina, która z jednej strony rosnąc dziko na łąkach traktowana bywa w kontekście chwastu, z drugiej strony dzięki wyjątkowym właściwościom leczniczym jest niezwykle ceniona, jako roślina uprawna, a patrząc z jeszcze innej strony może być efektownym, bardzo delikatnym kwiatem o wyjątkowej liliowej barwie i niezwykłym zapachu. Królestwem lawendy jest Prowansja, ale uprawia się ja także na chorwackich wyspach, gdzie można zobaczyć ogromne łany kołysanych przez morskie wiatry roślin. Liliowy kolor, skojarzenie z surową, słabo zaludnioną wyspą oraz wyjątkowy charakter tego niezwykłego kwiatu sprawia, że jest on doskonałym nawiązaniem do natury.

Z tego powodu obrazy z motywami lawendowymi idealnie dopasują się do wnętrz w stylu rustykalnym i prowansalskim, gdzie będą symbolem bliskości naturalnych łąk i zdrowego jedzenia oraz wypoczynku w czystym przesiąkniętym wiatrem klimacie. Szczególnie pięknie wyglądają te, w których liliowe kwiaty dodatkowo mają towarzystwo w postaci naturalnych, związanych z wiejskimi klimatami elementów kompozycji. Lawenda poza swoim wiejskim charakterem posiada też drugie oblicze, które zawdzięcza przede wszystkim barwie i zapachowi. Obie te cechy sprawiają, że obrazy z lawendą w tle są bardziej szlachetne, dedykowane kobietom o wyjątkowo subtelnym guście.

Obrazy lawenda, obrazy z lawendą

Zarówno obrazy z lawendą, jak i inne kompozycje w tej barwie znalazły się w zakładce  http://obrazynasciany.pl/obrazy/fioletowe/ to dekoracje do wnętrz o nostalgicznym, nieco refleksyjnym charakterze. Kolor lawendowy nieco delikatniejszy od klasycznego fioletu może być dobrym pomysłem na aranżację sypialni, w której, dodatkowo wypełnionej lawendowymi aromatami olejków, można doskonale wypoczywać pozbywając się bólu głowy i stresu. W salonach obrazy fioletowe i lawendowe potrzebują odpowiedniego towarzystwa, aby wnętrze nie usypiały, tylko pobudzało energetycznie. Najkorzystniejszym dodatkiem jest z pewnością różowy.

Obrazy lawendowe nie są w rzeczywistości kategorią jednolitą, dlatego wybór odpowiedniego motywu bywa uzależniony od wystroju wnętrza i oczekiwanego efektu. Przykładowo liliowy czosnek na tle soczystej zieleni jest obrazem ciepłym, przyjemnym w odbiorze jak młoda wiosenna aura. Z kolei liliowe storczyki w chłodnym odcieniu potrzebują właściwego otoczenia, aby zamiast skojarzeń z pięknem wyjątkowych kwiatów nie budziły porównań z niemiłym chłodem metalu czy lodowych sopli. Z uwagi na swój czysty odcień i skojarzenia z relaksem lawendowe obrazy mogą być też ciekawym dodatkiem do łazienki.

obraz lawendowy fioletowy las obraz lawendowy dmuchawiec - Obrazy lawenda, obrazy z lawendą  obraz lawendowy abstrakcja Obraz krokusy

Darmowa dostawa

dla zamówień powyżej 500 zł

Darmowe próbki materiałów

Sprawdź grubość, fakturę oraz nasycenie kolorem

Polska firma

Polskie produkty, polska gwarancja

100% personalizacji

Kazdy produkt dopasujemy wymiarem i kolorem