Wiosenne porządki! Odmień wnętrze i złap 30% rabatu z kodem: WIOSNA
Podaj w koszyku kod: WIOSNA
-30%
dekoracje z planetami

Obrazy z kosmosem i planetami

Kosmos od niepamiętnych czasów budził w ludziach obawy związane z tym, co nieznane i tajemnicze, a z drugiej, jak nic innego inspirował, pobudzał wyobraźnię i ciekawość podróżniczą. To dzięki niemu i dzięki ludzkiej wyobraźni narodziła się dziedzina, znana dziś, jako science-fiction – z jednej strony oparta na naukowych przesłankach, z drugiej będąca odzwierciedleniem tego, co kreatywne umysły wyobrażają sobie w odległej, niezmierzonej przestrzeni. Inne galaktyki, inne światy, inne cywilizacje, a nawet takie zjawisk, jak czwarty wymiar czy możliwość przenoszenia się w czasie są dziś efektem kosmicznych fantazji.

Na długiej liście takich twórczych pomysłów swoje miejsce znalazły też obrazy z kosmosem i planetami. Pomimo realnego istnienia takich odległych światów, być może pełnych życia, kolorowych, otoczonych dziwnymi i zarazem pięknymi zjawiskami te na ściennych kompozycjach są również efektem ludzkiej wyobraźni. To motywy wychodzące spod palców grafika komputerowego, który jest równie kreatywnym artystą, jak malarz trzymający pędzel. Dzięki niemu powstają obrazy, na których nieznana planeta zanurza się w wirtualnej tafli wody, albo szereg ciał niebieskich jednego układu ustawia się w szereg zgodnie z prawami nieznanej galaktyki.

Ciekawe obrazy z kosmosem i planetami

Obrazy z kosmosem i planetami, których przykłady można przeglądać na stronie http://obrazynasciany.pl/obrazy/kosmos/ to również całkiem nowe spojrzenie na Ziemię, wyobrażoną, jako srebrna kula, spowitą w błękitach, różach czy innym wybranym przez twórcę kolorze. Nie można też zapomnieć o kosmicznej głębi, wyróżniającej się nasyconym granatem lub czernią, niekiedy urozmaiconą delikatnym wzorkiem odległych gwiazd. Bez względu na rodzaj przedstawionego obrazu, układ planet, kolorystykę, każda z takich kompozycji jest elementem fantastycznym, kawałkiem magii wniesionym do realnego świata, dzięki której wnętrze staje się znacznie ciekawsze i piękniejsze.

Kompozycje na obrazach tematycznie nawiązujące do kosmosu, obcych planet, podróży międzygwiezdnych czy nawet naszej rodzimej planety widzianej z oddali są obrazami do wyjątkowych wnętrz. Fantastyczna wizja tonącego w wodzie giganta sprawdzi się w nowoczesnej sypialni, w pokoju nastolatka, w salonie wielkich marzycieli, gdzie każdy element podkreśla charakter mieszkańców. To obrazy zazwyczaj bardzo kolorowe, nawet tęczowe, niekiedy romantyczne lub budzące uczucie niepewności, jaką wyzwala świadomość naszej małości wobec tego gigantycznego, nieogarniętego wyobraźnią świata. Zawsze jednak są to obrazy budzące silne emocje i przyciągające uwagę swoją niebanalnością.

Obrazy z kosmosem i planetami - naklejka kosmos obraz księżyc nad oceanem

dekoracje ścienne dyptyk planety

Darmowa dostawa

dla zamówień powyżej 500 zł

Darmowe próbki materiałów

Sprawdź grubość, fakturę oraz nasycenie kolorem

Polska firma

Polskie produkty, polska gwarancja

100% personalizacji

Kazdy produkt dopasujemy wymiarem i kolorem