20% taniej wszystkie dekoracje. Skorzystaj z kodu PROMO20 i ciesz się specjalnym rabatem! 🎉🍁
podaj w koszyku kod PROMO20
-20%
kaskada ciemny las

Obrazy z drzewami – ciekawe kompozycję na ścianę

Drzewa należą do wyjątkowo wdzięcznych obiektów malarstwa i rysunku, a w konsekwencji także fotografii i współczesnych obrazów. O drzewach można powiedzieć, że są tak odmienne, tak zróżnicowane i tworzą tak bogaty świat, iż z ich pomocą można przedstawić każdy nastrój czy emocje. W naturze nie ma dwóch takich samych drzew, dlatego na płótnie są jedynym i niepowtarzalnym motywem, jakiego nie można znaleźć już nigdzie indziej. Co ciekawsze drzewom można też przypisywać cechy typowe dla człowieka, dlatego na obrazach mogą stanowić uosobienie nas samych, jak mocarny dąb reprezentujący siłę i wszechwładność, delikatna brzoza – symbol dziewczęcej delikatności czy strzelista topola, jako przykład seksownej kobiety z ambicjami.

Motyw drzew jest jednym z ciekawszych i zarazem bardziej uniwersalnych sprawdzając się w niemal każdej stylizacji. Właśnie dzięki wspomnianej różnorodności obrazy z drzewami, zarówno te na podobieństwo pięknej kaskady z kolekcji http://obrazynasciany.pl/sklep/kaskada-drzewo-i-zachod-slonca/, jak i bardzie prozaiczne kompozycje w naturalnym świetle dnia, a także kompozycje czarno-białe i w sepii będą idealnym dodatkiem do wnętrz bardzo nowoczesnych, klasycznych, vintage czy rustykalnych. Dobór obrazu zależy od gustu, kolorystyki i stylizacji wnętrza oraz dostępnej powierzchni ściany przeznaczonej do powieszenia. Drzewa będą pięknym gustownym dodatkiem do aranżacji w wielu mieszkaniach i miejscach publicznych.

Obrazy z drzewami

O obrazach z drzewami można mówić w kontekście formy i kolorystyki. W pierwszym przypadku każdy gatunek, wiek drzewa, jego ujęcie na określonym tle w specyficznym krajobrazie tworzy bardzo specyficzny nastrój, od dynamicznego, wyrażonego gałęziami mocno pochylonymi pod wpływem silnego wiatru pod spokojny, nostalgiczny motyw na tle zachodu słońca i spokojnego morza. Inną wymowę ma kolorystyka obrazu. Zieleń posiada moc uspokajającą, dlatego jest doskonałym dopełnieniem sypialni. W ciemniejszych odcieniach jest nostalgiczna, a tłumiąc światło stworzy specyficzny, odpowiedni do wypoczynku, nieco magiczny klimat.

Nieco inne przeznaczenie mogą mieć obrazy z pojedynczymi drzewami wyrastającymi w polu pszenicy, przy drodze, budynku lub nad morzem. W takich krajobrazach samo drzewo jest istotą obrazu decydując o jego klimacie, a tło stanowi dopełnienie nasuwające skojarzenia z określonymi uczuciami, jakie wiążą się na przykład z wieczorem na plaży w towarzystwie bliskiej osoby. Pejzaże z drzewami w roli głównej to idealny dodatek dekoracyjny do salonu zwłaszcza, jeśli cały obraz pozostaje w ciepłych słonecznych kolorach. Do nowoczesnych wnętrz można też wybrać ciekawe komputerowe modyfikacje obrazów w nietypowych kolorach, z akcentem lub w czerni i bieli.

obraz amarantowe drzewo drzewa na obrazieobrazy z drzewamiobrazy drzewa

Darmowa dostawa

dla zamówień powyżej 500 zł

Darmowe próbki materiałów

Sprawdź grubość, fakturę oraz nasycenie kolorem

Polska firma

Polskie produkty, polska gwarancja

100% personalizacji

Kazdy produkt dopasujemy wymiarem i kolorem