20% taniej wszystkie dekoracje. Skorzystaj z kodu PROMO20 i ciesz się specjalnym rabatem! 🎉🍁
podaj w koszyku kod PROMO20
-20%
obraz zielone drzewa

Obrazy z drzewami i lasami

Natura jest wyjątkowo wdzięcznym tematem obrazów, a przez swoje skojarzenia z czystością, świeżością i pięknem wpływa też na klimat kompozycji. Trudno przedstawić kwiaty, drzewa czy las w takiej postaci, w której będą nieefektowne i odstraszające, a nawet te obrazy, na których drzewa spowija jesienna mgła nie są straszne, a raczej tajemnicze i pobudzajże wyobraźnię. Rośliny są też symbolem wiecznego życia, ciągłego odradzania się z każdą kolejną wiosną, dobroczynnego wpływu nie tylko na środowisko, ale i na człowieka zarówno przez swoje zdolności do kształtowania atmosfery, jak i przez dawanie pożywienia czy leków oraz otaczanie relaksującym pięknem.

Drzewa na obrazach pojawiają się od niepamiętnych czasów, a same w sobie mają też pewną magiczną moc, która przypisywali im jeszcze nasi praprzodkowie. Drzewo to symbol życia, w czasach pogańskich traktowane, jako święte, niemal boskie, dziś już tylko symbol dawnych wierzeń, ale wciąż cenione za piękno i dobroczynny wpływ na człowieka. Zgromadzone w zakładce http://obrazynasciany.pl/obrazy/drzewa/ obrazy z drzewami i lasami to prezentacja tego wyjątkowego tworu natury w dziesiątkach kompozycji, od klasycznych fotografii odzwierciedlających realne krajobrazy po piękne grafiki wykorzystujące kontrast barwny czy rysunkowe obrazy dla najmłodszych.

Każdy z obrazów – wizerunków drzewa to inny klimat, inny nastrój wynikający zarówno ze sposobu zaprezentowania tematu, jak i z kolorystyki samej kompozycji. Osoby ceniące nastrojowe, nieco romantyczne, nostalgiczne klimaty mają do dyspozycji samotne drzewa na tle zachodzącego słońca, skąpane w czerwieni lub też przepiękną kaskadę z drzewem i księżycem w kilku różnych wersjach kolorystycznych. Dzięki tej modyfikacji można cieszyć oczy fantastycznym obrazem, który jednocześnie będzie integralną częścią wystroju. Dla amatorów relaksu i spokojnego klimatu doskonałym wyborem będzie brzozowy las skąpany w zieleni tak korzystnej dla wzroku i tak kojącej dla układu nerwowego.

Obrazy z brzozami są też wyjątkowo polskie w swoim nastroju, dlatego idealnie będą pasować do wnętrz rustykalnych. Osoby poszukujące bardziej dynamicznych, nowoczesnych kompozycji, mogą wybrać ten sam las w kolorze czerwonym, niebieskim lub innym wybranym z palety, dzięki czemu kompozycja będzie bardziej ciekawa i dopasowana do wystroju. Drzewa na obrazach zależnie od kształtu, otoczenia, kolorystyki wprowadzają pierwiastek lokalny, egzotyczny, nastrojowy, nostalgiczny, a nawet nieco zabawny, zależnie od tego, jaki motyw zostanie wybrany do aranżacji wnętrza.

tryptyk drzewo obraz las w czerwieni obraz droga w lesieobrazy lasy

Darmowa dostawa

dla zamówień powyżej 500 zł

Darmowe próbki materiałów

Sprawdź grubość, fakturę oraz nasycenie kolorem

Polska firma

Polskie produkty, polska gwarancja

100% personalizacji

Kazdy produkt dopasujemy wymiarem i kolorem