20% taniej wszystkie dekoracje. Skorzystaj z kodu PROMO20 i ciesz się specjalnym rabatem! 🎉🍁
podaj w koszyku kod PROMO20
-20%
Obrazy z abstrakcją

Obrazy z abstrakcją – jako artystyczny sposób na wyrażanie uczuć

Spis treści:

  1. Obrazy abstrakcyjne jako nowoczesny dodatek
  2. Nowy wymiar sztuki – abstrakcja
  3. Metaforyczne porównanie obrazów

Obrazy z abstrakcją – doskonałe uzupełnienie nowoczesnego wnętrza

Obrazy z abstrakcją nie do końca będą pasowały we wnętrzach klasycznych, kolonialnych czy shabby chic. Abstrakcja nie zawiera jasnego przekazu a wymowa obrazów sprowadza się do pobudzania wyobraźni obserwatora. Tego rodzaju sztuka natomiast sprawdzi się w nowoczesnych loftach i dużych salonach, w których można sobie pozwolić na ostre dynamiczne akcenty. Obrazy abstrakcyjne mają wiele różnych form. Począwszy od bardzo delikatnych, lekkich zarówno kolorystycznie jak i emocjonalnie, po ostre, gorące, skłaniające niemal do przymykania oczu z powodu intensywności barw czy dynamiki linii.

Czym tak właściwie jest abstrakcja?

Abstrakcja jest całkowicie nowym wymiarem sztuki kojarzonym przeważnie ze współczesnością. Jednak niewiele osób zdaje sobie sprawę, że jest to jedna z najstarszych form artystycznej aktywności. Więcej o tym niezwykłym motywie w sztuce możesz przeczytać tutaj: https://pl.wikipedia.org/wiki/Abstrakcja_(sztuka) Chociaż dzisiejsze dzieła mają w sobie ogromny ładunek emocji to tak naprawdę ich początkiem były nierozwinięte umiejętności naszych praprzodków. Ówczesna sztuka abstrakcyjna zapewne była forma przekazywania odczuć, porozumiewania się, wyrażania siebie lub swoich przekonań. Dziś do dzieł fantazyjnych podchodzi się w sposób bardzo zbliżony.

Poetyckie porównanie abstrakcyjnych obrazów

Porównywanie abstrakcyjnych obrazów można sprowadzić do relacji pomiędzy ognistą Hiszpanką tańczącą flamenco w czerwonej falbaniastej sukni i baletnicą w Jeziorze Łabędzim, sunącą drobnymi kroczkami w rytm nostalgicznej muzyki. Wybór odpowiedniej kompozycji to wprowadzenie konkretnego klimatu do wnętrza. Dlatego ognista Hiszpanka wymaga przestrzeni i jasnych, kontrastowych podkładów, a subtelna baletnica sprawdzi się we wnętrzach o intensywnej kolorystyce. Na przykład zielone falujące smugi budzą skojarzenia z płynącą leniwie rzeką, powiewem wiatru dodając otoczeniu lekkości. Połączenie czerwieni, różu i bieli w wijących się skrętach ożywi nawet bardzo monotonne wnętrze. Decydując się na obraz z abstrakcją warto również zwrócić uwagę na jego układ. Obrazy na http://obrazynasciany.pl/obrazy/abstrakcje/ to zarówno klasyczne formy, jak i dyptyki, tryptyki czy kaskady pozwalające na uzupełnienie każdej przestrzeni. Obraz z abstrakcją ma być jej dopełnieniem, a nie zakrywać każdy centymetr wolnej powierzchni. Gładka, jednobarwna ściana to jego najdoskonalsza oprawa.

Darmowa dostawa

dla zamówień powyżej 500 zł

Darmowe próbki materiałów

Sprawdź grubość, fakturę oraz nasycenie kolorem

Polska firma

Polskie produkty, polska gwarancja

100% personalizacji

Kazdy produkt dopasujemy wymiarem i kolorem