🌞🛠️ Letni remont zyska nowy wymiar z naszą promocją -33%! Użyj kodu LATO33 i odmień swoje ściany! 🎨🏡
podaj w koszyku kod: lato33
-33%
tryptyk tancerze w sepii

Obrazy w sepii

Fotografia towarzyszy ludziom już od ponad stu lat, a chociaż dziś wykonuje się ją powszechnie za pomocą aparatów cyfrowych, naciskając migawkę przy każdej możliwej okazji niewielu fotografów amatorów wie, że pierwsze zdjęcie naświetlało się ponad 8 godzin. Nie było ono zbyt wyraźne, bo jak zapewne można się domyślić w tak długim odcinku czasu światło zmieniło się, a obraz rozmył, jednak sukces, jaki wówczas osiągnięto przełożył się na dzisiejsze nieograniczone możliwości robienia zdjęć.

Kolorowe kadry to zaledwie cztery dekady fotografowania, bowiem wcześniej znana była jedynie fotografia monochromatyczna. Chociaż wiele osób, zapewne przez analogię do telewizji określa ją, jako czarno-białą, w rzeczywistości miała ona odcienie brunatne, które dziś fachowo określa się, jako sepię. Sepia jest kolorem, wykorzystywanym przez artystów plastyków w malarstwie i dekoracji, a chociaż należy do barw z przeszłości w ostatnich latach została przywrócona do łask wraz z królującym stylem vintage.

Obrazy w sepii to kompozycje nawiązujące do dawnych lat, pozwalające na tworzenie portretów na wzór starych fotografii, ale również obrazów, dyptyków, tryptyków czy kaskad tworzonych z klasycznych kolorowych zdjęć za pomocą specjalnej techniki druku. Możliwości programów graficznych oraz stosowane powszechnie filtry pozwalają na dowolność aranżacji zdjęcia. W sepii można wykonać cały obraz, albo tylko jego część, a tematyka jest tak szeroka i tak dowolna, jak tylko pozwala na to wyobraźnia fotografa.

Do modnych w ostatnich latach motywów można też zaliczyć obrazy z akcentem barwnym. Kilka pomysłów na takie kompozycje można znaleźć na http://obrazynasciany.pl/obrazy/sepia/. Przykładowy stary rower wykonany w kolorze sepii został cyfrowo uzupełniony o żółte elementy, które harmonizują z naturalnym brązowawym odcieniem tła i są też idealnym uzupełnieniem wnętrza w kolorach brązu, beżu i ecru. Z kolei czerwone korony drzew na tle w odcieniu sepii idealnie wpasują się we wnętrza, w których wykorzystano również czerwone dodatki.

Obrazy w kolorze sepii nie muszą reprezentować przeszłości. Industrialne fotografie z intensywnym niebieskim lub zielonym akcentem to fantastyczna dekoracja do loftu, który chociaż surowy bardziej pretenduje do miana wnętrza futurystycznego niż przytulnego saloniku z czasów naszych babć. Równie nowoczesne mogą być abstrakcje czy geometryczne tunele prowadzące donikąd.

obraz rower w sepii tryptyk most golden gate w sepiiobraz tulipany w sepii tryptyk uliczka w sepii

Darmowa dostawa

dla zamówień powyżej 500 zł

Darmowe próbki materiałów

Sprawdź grubość, fakturę oraz nasycenie kolorem

Polska firma

Polskie produkty, polska gwarancja

100% personalizacji

Kazdy produkt dopasujemy wymiarem i kolorem