20% taniej wszystkie dekoracje. Skorzystaj z kodu PROMO20 i ciesz się specjalnym rabatem! 🎉🍁
podaj w koszyku kod PROMO20
-20%
obrazy z drzewami

Obrazy w salonie aranżacje

Salon jest pokojem o szczególnym przeznaczeniu, a chociaż w dzisiejszych, niezbyt dużych mieszkaniach często trudno znaleźć miejsce na jego wygospodarowanie, to z drugiej strony możliwość zakupu lokalu o takiej powierzchni i układzie pomieszczeń, jaki nam najbardziej pasuje sprawia, że możemy z góry zaplanować pokój dedykowany roli salonu. Urządzanie takiego wnętrza wiąże się z koniecznością podjęcia trudnych decyzji, bowiem z jednej strony jest to pomieszczenie reprezentacyjne, które ma być wizytówką domu, a z drugiej służy wszystkim domownikom, czyli powinno zaspokajać ich potrzeby komfortu. W aranżacji salonu równie ważne, jak meble, są też dodatki i dekoracje, a szczególnie obrazy, odgrywające ważną rolę w tworzeniu klimatu wnętrza.

Obraz z natury posiada sporą wartość artystyczną i nawet ten w wersji współczesnej, drukowany technikami cyfrowymi na podłożu z tworzywa sztucznego lub płótnie canvas, nadal pozostaje elementem sztuki przed duże S. Samo umieszczenie obrazu w salonie sprawia, że wnętrze staje się bardziej eleganckie, wykraczające poza artystyczny bałagan osobistych sypialni. Z drugiej strony umieszczając obrazy w salonie aranżacje można wzmacniać akcentem w określonym stylu, kolorystyce czy temacie. Znajdujące się w kolekcji na stronie http://obrazynasciany.pl/obrazy/do-salonu/ kompozycje to przykład ogromnego zróżnicowania obrazów, które w różnie bogatym zakresie mogą wpływać na wystrój salonu.

Obrazy w salonie aranżacje godne uwagi

Jedną z ważniejszych cech, jakie należy wziąć pod uwagę wybierając obraz do salonu, jest jego wielkość. Dostosowanie do wolnej przestrzeni jest o tyle ważne, że zbyt duża kompozycja, wypełniająca całe wolne miejsce nad stołem czy kanapą nie będzie dekorować, lecz przytłaczać, a wielkość nie pozwoli też na pełny odbiór treści kompozycji. Z drugiej strony ważne jest też dopasowanie rozmiarów obrazu do wielkości samego pomieszczenia. Zbyt małe obrazki w przestronnym salonie znikną, tracąc swoje walory dekoracyjne. Kolejnym ważnym aspektem jest styl obrazu. Decydując się na salon w stylu retro nie powinno się umieszczać w nim nowoczesnej kompozycji, bowiem znacznie lepszy i ciekawszy efekt zapewni obraz w sepii lub romantyczna kompozycja kwiatowa.

Wieszając obrazy w salonie aranżacje można też podkreślać kolorystyką i dynamiką kompozycji. W pastelowym salonie, urządzonym w kolorach szarości, bieli, ecru pożądane jest wprowadzenie intensywnego elementu kolorystycznego, który ożywi całość i sprawi, że salon nie będzie monotonny w odbiorze. Doskonałym ożywieniem może być kompozycja w bardzo intensywnych kolorach, bukiet kwiatów, baśniowa scena typowa dla kompozycji Anny Wach, albo krajobraz z dużą ilością kolorów. Ożywienie wprowadzają też obrazy dynamiczne, jak na przykład kompozycja przedstawiająca konie w galopie, albo bardzo kolorowa, intensywnie oddziałująca na widzów abstrakcja.

Obrazy w salonie aranżacje - obrazy z roślinami dekoracje z drzewami kaskada z brzozami obrazy szare

Darmowa dostawa

dla zamówień powyżej 500 zł

Darmowe próbki materiałów

Sprawdź grubość, fakturę oraz nasycenie kolorem

Polska firma

Polskie produkty, polska gwarancja

100% personalizacji

Kazdy produkt dopasujemy wymiarem i kolorem