Wiosenne porządki! Odmień wnętrze i złap 30% rabatu z kodem: WIOSNA
Podaj w koszyku kod: WIOSNA
-30%
tryptyk turkusowe kwiaty

Obrazy turkusowe i miętowe

Obrazy i tryptyki w nowoczesnej formie pojawiają się we wnętrzach coraz częściej, ale chociaż zachowały swój pierwotny kształt sposób przekazu jest całkowicie odmienny od tego znanego z olejnych lub akwarelowych arcydzieł. We współczesnych obrazach stawia się na precyzję odtwarzania rzeczywistości za pomocą aparatu fotograficznego, a kreatywność twórcy sprowadza się tu głównie do wyboru właściwego kadru, ustawienia oświetlenia czy wyczekania tej właściwej, jedynej w swoim rodzaju chwili.

W kreowaniu współczesnych obrazów ogromną rolę odgrywa technika. Nie tylko wspomniany aparat i jego możliwości w postaci specjalnych obiektywów czy opcji powiększania wykorzystywane są do zapisywania rzeczywistości, ale również bierze w nim udział technologia komputerowa. Dzięki niej właśnie powstają artystyczne kompozycje w nienaturalnych barwach, będących wynikiem cyfrowego nanoszenia specjalnego filtra – w tym wypadku turkusowego lub miętowego.

Turkus nie został tu wybrany przypadkowo. W bieżącym roku w dekoratorstwie jest to jeden z najpopularniejszych kolorów, który stanowi podstawę wystroju nowoczesnych wnętrz. Wszędzie tam, gdzie pojawia się zestawienie tej barwy z bielą czy złotem swoją rolę odgrywają również turkusowe obrazy i tryptyki. Na stronie http://obrazynasciany.pl/obrazy/mietowe-i-turkusowe/ zaprezentowano szereg przykładów takich kompozycji w zestawieniu z odpowiednio dobranymi odcieniami. Na ich przykładzie można zobaczyć, jak taki kolorystycznie ujednolicony dodatek może współgrać z kolorem ścian, poduszek lub dopasowanych odcieniem mebli.

Obrazy w kolorze turkusowym i miętowym mogą stanowić dopełnienie designu, w którym przeważają inne odcienie, a intensywna barwa stanowi zaledwie przysłowiową kropkę nad „I”, ale sprawdzą się też we wnętrzach, w których kolor turkusowy jest podstawą. W tym drugim przypadku obraz powinien posiadać jedynie fragmenty zaakcentowane tym kolorem, aby w całości odcinał się od powierzchni ściany. Dzięki wyborowi odpowiedniego motywu możliwe jest też dopasowanie do wnętrz futurystycznych i klasycznych. W pierwszym przypadku egzamin zda wizerunek mostu lub wielkomiejskiej ulicy. Druga opcja to spowity w turkusie brzozowy las, albo rzeczne kamienie.

tryptyk turkusowy most obraz turkusowa kopuła tryptyk turkusowe kamienie tryptyk turkusowe drzewa

Darmowa dostawa

dla zamówień powyżej 500 zł

Darmowe próbki materiałów

Sprawdź grubość, fakturę oraz nasycenie kolorem

Polska firma

Polskie produkty, polska gwarancja

100% personalizacji

Kazdy produkt dopasujemy wymiarem i kolorem