🌞🛠️ Letni remont zyska nowy wymiar z naszą promocją -33%! Użyj kodu LATO33 i odmień swoje ściany! 🎨🏡
podaj w koszyku kod: lato33
-33%
szare dekoracje

Obrazy styl skandynawski

Moda na aranżowanie wnętrz w różnych stylach typowych dla konkretnych okresów w przeszłości i dla wybranych rejonów świata sprawia, że coraz bardziej zróżnicowana staje się też kategorii dekoracji i obrazów. Każdy konkretny styl, których jest przecież bardzo wiele, wyróżnia się specyficzną kolorystyką, designem mebli i dodatkami o określonej tematyce czy poziomie zdobienia. Jednym z popularnych stylów, jakie obecnie aranżuje się we wnętrzach jest styl skandynawski, zapożyczony z kultury naszych północnych sąsiadów. Styl ten rozwinął się ponad wiek temu, ale do dziś bywa wykorzystywany szczególne w wiejskich domach, w których stawia się na prostotę i rodzinny charakter wnętrz.

Cechy stylu skandynawskiego są związane z warunkami klimatycznymi i środowiskowymi, jakie panowały w krajach skandynawskich w ówczesnym okresie.

Domy oddalone od cywilizacji, pozbawione centralnego ogrzewania i prądu wymuszały organizowanie życia w kuchni, wokół dużego stołu z surowego drewna, uzupełnionego o ławy wyściełane miękkimi haftowanymi poduszkami. Silny związek z naturą sprawiał, że większość elementów wyposażenia wnętrz skandynawskich jest wykonana z naturalnego drewna w jasnych, delikatnych kolorach,. W wystroju dominuje biel, akcentowana błękitem i zielenią, a także prostota w szlachetnym stylu.

Obrazy styl skandynawski akceptuje również w najprostszej formie, a w takich wnętrzach trudno doszukiwać się reprodukcji Rembrandta czy wyszukanych kompozycji nowoczesnych. Prostota, związek z naturą i bardzo umiarkowana kolorystyka, to cechy, które wyróżniają te dekoracje. We wnętrzach skandynawskich doskonale sprawdzają się plakaty, szczególnie te w prostych, ciemnych ramach, prezentujące teksty o domu, rodzinie lub kompozycje suszonych ziół i rysunki roślin. Spośród obrazów cyfrowych w nowoczesnej formie do wnętrz skandynawskich nadają się te prezentujące surowe, północne krajobrazy, obrazy przedstawiające zwierzęta typowe dla tego regionu oraz charakterystyczną architekturę.

Obrazy styl skandynawski – ciekawe proste formy

Wybierając odpowiednie obrazy styl skandynawski można też podkreślić kompozycjami abstrakcyjnymi przypominającymi sweterki dziergane na drutach, wyszywane serwetki i poszewki na poduszki. Kolorystyka tych kompozycji jest typowa dla wystroju, a więc oscylująca pomiędzy bielą, zielenią i błękitem, niekiedy z dodatkiem brudnego różu i brązu. Z kompozycji przedstawiających architekturę dobrym wyborem będą uliczki pełne drewnianych domków i wnętrza kościołów z kamiennymi arkadami, typowych dla tego regionu kontynentu. Modnymi kompozycjami do wnętrz skandynawskich są grafiki w geometrycznym stylu, pejzaże w chłodnych kolorach i kompozycje o tematyce przyrodniczej.

Obrazy styl skandynawski - ciekawe proste formy - ozdoby czarno-białe dekoracje one color dekoracje one color  dekoracje turkusowe

Darmowa dostawa

dla zamówień powyżej 500 zł

Darmowe próbki materiałów

Sprawdź grubość, fakturę oraz nasycenie kolorem

Polska firma

Polskie produkty, polska gwarancja

100% personalizacji

Kazdy produkt dopasujemy wymiarem i kolorem