Wiosenne porządki! Odmień wnętrze i złap 30% rabatu z kodem: WIOSNA
Podaj w koszyku kod: WIOSNA
-30%
obraz do salonu

Obrazy do salonu to niepowtarzalna dekoracja w Twoim mieszkaniu

Co znajdziesz w artykule?

Salon od niepamiętnych czasów zawsze pozostawał miejscem reprezentacyjnym, w którym skupiało się dworskie życie towarzyskie. W kręgach miejskich odbywały się również spotkania na popołudniowej herbatce zaprzyjaźnionych pań. W salonie spędzano większość czasu w ciągu dnia, dlatego też szczególną wagę przywiązywano do jego wystroju. Chociaż na zapleczu domu, w sypialniach i kuchniach za zamkniętymi drzwiami często panował rozgardiasz, salon zawsze pozostawał miejscem doskonałym. Dlatego też obrazy do salonu to niezastąpiona ozdoba w Twoim domu. Ciekawe obrazy do swojego salonu znajdziesz tutaj.

Ozdabianie wnętrza swojego domu obrazami do salonu

Podobnie, jak od wieków towarzyszą człowiekowi salony, tak i towarzyszą mu także obrazy. Ponieważ mają one wymiar nie tylko dekoracyjny i stanowią reprezentację ogromnego talentu twórcy, idealnie sprawdzają się właśnie w salonach. Współczesne podejście do jednych i drugich uległo zmianie, a chociaż wciąż mamy do czynienia ze sztuką, to nie jest już ona malowana, a drukowana. Obecne trendy to przeniesienie na kanwę artystycznego obrazu wykreowanego przez fotografa. Salony z kolei zmieniają nazwę na pokoje dzienne, co odzwierciedla ich obecny użytkowy charakter.

Jak wybrać odpowiednie obrazy do salonu? Fotografie i reprodukcje.

Planując wystrój salonu jednak nawet współcześnie nie powinno się zapominać o obrazie.  Jego dobór nie ma już na celu umieszczenia na ścianie arcydzieła o niezwykłej wartości. Przyjął on formę dopełnienia pustej przestrzeni, uzupełnienia kompozycyjnej całości, w której nie powinny występować zbyt duże jednostajne płaszczyzny. Nie oznacza to jednak, że obraz musi być kontrastowy, rzucać się w oczy z daleka przyciągając uwagę zaraz po wejściu do wnętrza. Równie efektowne bywają zestawienia harmoniczne, o podobnych odcieniach, z niewielkimi kontrastowymi akcentami. Dowiedz się więcej o dziełach sztuki na blogu https://sztukater.pl/publicystyka/item/4821-jak-zrozumiec-dzielo-sztuki.html

Obrazy do salonu – Emocje towarzyszące dekoracjom

Poza walorem dopełniającym obraz niesie także ładunek emocjonalny. Fotografie jesiennych lasów, spokojnie spacerujące wśród trawy konie, obrazy przyrody niosą ze sobą spokój i nostalgię. Z kolei intensywnie pomarańczowe zachody słońca, kobieta w czerwieni z rozwianymi wiatrem włosami to porządna porcja energii, ożywiająca monotonne wnętrze. Na stronie https://artpasaz.pl/dekoracje/obrazy-do-salonu/ można znaleźć wiele ciekawych propozycji nie tylko motywów graficznych, ale również interesujących zestawień z kolorystyką i ogólnym wystrojem salonu.

Darmowa dostawa

dla zamówień powyżej 500 zł

Darmowe próbki materiałów

Sprawdź grubość, fakturę oraz nasycenie kolorem

Polska firma

Polskie produkty, polska gwarancja

100% personalizacji

Kazdy produkt dopasujemy wymiarem i kolorem