20% taniej wszystkie dekoracje. Skorzystaj z kodu PROMO20 i ciesz się specjalnym rabatem! 🎉🍁
podaj w koszyku kod PROMO20
-20%

Obrazy reprodukcje

Obrazy olejne malowane przez znanych mistrzów pędzla – zarówno tych współczesnych, jak i klasyków – to bardzo często przedmiot marzeń pasjonatów sztuki, którzy chcieliby takie dzieło widzieć na ścianie swojego salonu lub sypialni. Niestety wejście w posiadanie oryginału najczęściej bywa niemożliwe, zarówno z uwagi na jego cenę, jak i z powodu dziedzictwa kulturowego, dzięki któremu obraz przebywa w muzeum lub galerii i nie jest przeznaczony do sprzedaży. Nie oznacza to jednak, że ściany naszego salonu nie mogą uświetnić Słoneczniki van Gogha czy jeden z pięknych portretów Rubensa. Doskonałym zastępstwem będą nowoczesne reprodukcje, które nie tylko idealnie oddają klimat dzieła, ale też są tanie i bardziej dostępne.

Niewątpliwą zaletą, jaką posiadają obrazy reprodukcje jest koszt ich tworzenia, bowiem powielane techniką druku cyfrowego powstają w dziesiątkach egzemplarzy i są dostępne niemal dla każdego odbiorcy. Cena to nie tylko dostępność, ale też możliwość wyeksponowania takiej kompozycji na ścianie salonu bez obaw, że cenne dzieło ulegnie przypadkowemu zniszczeniu. Zamożni kolekcjonerzy sztuki często inwestują w dzieła, aby potem przechowywać je zamknięte w sejfach lub specjalnych pokojach, w których obraz nie jest dostępny jedynie dla wybranych. Reprodukcje pozwalają cieszyć się pięknem obrazu każdego dnia, o każdej porze, a przecież właśnie w tym celu tworzona jest sztuka i po to ją umieszczamy w swoim domu.

Obrazy reprodukcje to nie tylko dzieła znanych mistrzów z okresu średniowiecza czy renesansu, ale również kompozycje współczesne, czego przykładem jest kolekcja na stronie http://obrazynasciany.pl/obrazy/reprodukcje-malarzy/. Pomimo nieco mniej znanych tytułów piękne oryginały nie zawsze są w zasięgu naszego portfela, a jeśli chcemy udekorować takimi obrazami pokoje pensjonatu czy powiesić ich więcej w restauracji lub kawiarni, wówczas wykorzystanie reprodukcji stwarza znacznie większe możliwości aranżacji. Takie obrazy cyfrowe są też łatwiejsze w utrzymaniu szczególnie, jeśli wybierzemy te drukowane na winylu, możliwe nawet do umycia, jeśli zakurzą się po miesiącach zdobienia wnętrza.

Pasjonaci sztuki niekiedy uważają, że drukowany obraz nie posiada tego specyficznego klimatu, jaki towarzyszy kompozycjom malowanym ręcznie. Dzisiejsze możliwości techniczne jednak pozwalają na wykonanie reprodukcji nie tylko na papierze, ale też na specjalnym płótnie, z zastosowaniem techniki nakładania farby przypominającej malarstwo olejne, dzięki temu obraz zyskuje na realizmie, nabywając fakturę, która odbija światło i tworzy wrażenie kompozycji wykonanej ręcznie. Takie obrazy reprodukcje są wyjątkowo piękne i z pewnością godne nawet wykwintnych wnętrz, wprowadzają do niech element sztuki przez duże S. Osobom przebywającym w takim wnętrzu zapewniają też wiele pozytywnych wrażeń emocjonalnych, jakie niesie obcowanie z pięknymi wytworami artystycznymi.

dekoracje na wymiar ozdoby do salonu piękne kwiaty malowane kwiaty i jelenie na obrazie

Darmowa dostawa

dla zamówień powyżej 500 zł

Darmowe próbki materiałów

Sprawdź grubość, fakturę oraz nasycenie kolorem

Polska firma

Polskie produkty, polska gwarancja

100% personalizacji

Kazdy produkt dopasujemy wymiarem i kolorem