🌞🛠️ Letni remont zyska nowy wymiar z naszą promocją -33%! Użyj kodu LATO33 i odmień swoje ściany! 🎨🏡
podaj w koszyku kod: lato33
-33%
tryptyk uliczka w wenecji

Wyjątkowe obrazy przestrzenne

Pojęcie obrazu jest kategorią bardzo szeroką sprowadzającą się do wielu różnych podziałów w kontekście tematyki, techniki wykonania, stylu, kolorystyki, układu elementów czy epoki, którą odzwierciedlają, W tej ogromnej grupie szczególne miejsce zajmuje kategoria będąca przekrojem przez wszystkie inne a obejmująca obrazy przestrzenne. W skrócie tą nazwą można objąć wszystkie te kompozycje, na których dalszy plan znacznie oddala się widniejąc gdzieś na horyzoncie w postaci punktu czy niewielkiej linii. Zazwyczaj są to pejzaże z oddalającą się drogą, torami kolejowymi, mosty, ulice miast czy długie korytarze obramowane kolumnami.

Głębia obrazu ma w sobie coś magicznego, co przyciąga uwagę i skłania myśli do zastanawiania się nad tym, dokąd ta droga prowadzi i co znajdzie się na jej końcu. W chwili relaksu siedząc w fotelu z filiżanką tematy można utonąć wzrokiem w takiej kompozycji i na podobieństwo medytacji oddalać się od codziennych stresów i problemów. To kompozycje o wyjątkowo pozytywnym wpływie na naszą psychikę, zarazem pobudzające ciekawość i wyobraźnię, a z drugiej strony umożliwiające chwilową ucieczkę do innego wyimaginowanego świata, w którym jest nam bardzo dobrze. To wyjątkowe obrazy o właściwościach hipnotycznych.

Obrazy przestrzenne

zaprezentowane na stronie http://obrazynasciany.pl/obrazy/obrazy-przestrzen/ pozwalają dostrzec jeszcze jeden aspekt takich kompozycji, którym jest wizualny wpływ na wnętrze. Oczywiście efekt, jaki gwarantują zależy od wielkości samego obrazu, bowiem trudno mówić o powiększaniu optycznym, jeśli kompozycja zajmuje tylko mały skrawek ściany gdzieś w rogu pokoju nad kanapą. Faktem jest jednak, że długi tunel z kolumnami sprawi wrażenie znacznie dłuższego i głębszego pokoju, jeśli będzie odpowiednio duży i umieszczony na wprost wejścia lub w miejscu, w którym każdy siedzący na niego patrzy. Zazwyczaj jest to kanapa naprzeciwko ściany z obrazem.

tryptyk fioletowy korytarz tryptyk przestrzenny arkady tryptyk uliczka w sepii

Darmowa dostawa

dla zamówień powyżej 500 zł

Darmowe próbki materiałów

Sprawdź grubość, fakturę oraz nasycenie kolorem

Polska firma

Polskie produkty, polska gwarancja

100% personalizacji

Kazdy produkt dopasujemy wymiarem i kolorem