Your Cart
🏡🎍Wiosenna promocja 🏡wszystkie dekoracje -15% 🎀 TYLKO TERAZ z kodem: SPRING dodatkowe 25% RABATU

Obrazy powiększające wnętrze

Przestrzeń to coś, co sprawia, że czujemy się doskonale, możemy swobodnie oddychać pełną piersią nie czując żadnych ograniczeń, jakie narzuca nam cywilizowany świat. Niestety za dobrodziejstwa cywilizacji i życia w społeczeństwie trzeba zapłacić, bowiem żyjąc w mieście jesteśmy skazani na ciasne mieszkania i brak wolnych, otwartych terenów z odległą linią horyzontu. Większość z nas przyzwyczaja się do takich warunków nie analizując ich każdego dnia, jednak od czasu do czasu po codziennym przeciskaniu się przez zatłoczone ulice wracając do nieco klaustrofobicznego mieszkania marzymy o tej przestrzennej swobodzie.

Jeśli nie ma możliwości wyjechać za miasto, spędzić kilka dni w otwartym terenie warto sięgnąć po odpowiednie dekoracje, które stworzą namiastkę takiej wolności. Obrazy powiększające wnętrze, które można znaleźć na stronie http://obrazynasciany.pl/obrazy/obrazy-przestrzen/ to przykład takich dekoracji, które być może nie rzeczywiście, ale wizualnie dodadzą naszym pomieszczeniom więcej miejsca i stworzą wrażenie, że przed nami ciągnie się nieskończony korytarz, długa ulica czy rozległe pole. Umieszczone w odpowiednim miejscu na ścianie będą podpowiadać naszej wyobraźni, że ściany nie ma, a na jej miejscu pojawiło się magiczne wyjście.

Do obrazów powiększających wnętrze zaliczają się wszystkie otwarte kompozycje z tzw. głębią, czyli przedstawiające nie przedmioty, kwiaty, drzewa czy zwierzęta, ale znane nam z rzeczywistego świata miejsca z odległym horyzontem. Najbardziej efektywne są otwarte przestrzenie, odległe panoramy miejskie czy górskie, szerokie jeziora, krajobrazy morskie z dalekim horyzontem. Wybierając obraz panoramiczny z takim widokiem można osiągnąć naprawdę imponujący efekt szczególnie, jeśli obraz jest duży i zajmuje centralną, największą ścian w pokoju.

W pomieszczeniach wąskich, które chcemy optycznie przedłużyć podobny efekt pozwolą uzyskać prezentacje architektury – wąskich uliczek, kanałów weneckich, długich korytarzy, czy też w wersji bardziej nowoczesnej – ruchomych schodów lub torowiska. Do takich nowoczesnych kompozycji optycznie powiększających wnętrze zaliczają się też niektóre abstrakcje, zwłaszcza te, w których pojawia się trójwymiarowa głębia, a więc zapadające się płaszczyzny czy wirujące tunele. Dobór odpowiedniego obrazu uzależniony jest od miejsca i jego aranżacji, zwłaszcza w odniesieniu do kolorystyki, która – dla lepszego efektu – powinna harmonizować z obrazem.

obraz kolumny obraz widok z okna obraz kamienne schody obrazy z perspektywą

 

 

Darmowa dostawa

dla zamówień powyżej 500 zł

Darmowe próbki materiałów

Sprawdź grubość, fakturę oraz nasycenie kolorem

Polska firma

Polskie produkty, polska gwarancja

100% personalizacji

Kazdy produkt dopasujemy wymiarem i kolorem