Obrazy powiększające wnętrze

Przestrzeń to coś, co sprawia, że czujemy się doskonale, możemy swobodnie oddychać pełną piersią nie czując żadnych ograniczeń, jakie narzuca nam cywilizowany świat. Niestety za dobrodziejstwa cywilizacji i życia w społeczeństwie trzeba zapłacić, bowiem żyjąc w mieście jesteśmy skazani na ciasne mieszkania i brak wolnych, otwartych terenów z odległą linią horyzontu. Większość z nas przyzwyczaja się do takich warunków nie analizując ich każdego dnia, jednak od czasu do czasu po codziennym przeciskaniu się przez zatłoczone ulice wracając do nieco klaustrofobicznego mieszkania marzymy o tej przestrzennej swobodzie.

Jeśli nie ma możliwości wyjechać za miasto, spędzić kilka dni w otwartym terenie warto sięgnąć po odpowiednie dekoracje, które stworzą namiastkę takiej wolności. Obrazy powiększające wnętrze, które można znaleźć na stronie http://obrazynasciany.pl/obrazy/obrazy-przestrzen/ to przykład takich dekoracji, które być może nie rzeczywiście, ale wizualnie dodadzą naszym pomieszczeniom więcej miejsca i stworzą wrażenie, że przed nami ciągnie się nieskończony korytarz, długa ulica czy rozległe pole. Umieszczone w odpowiednim miejscu na ścianie będą podpowiadać naszej wyobraźni, że ściany nie ma, a na jej miejscu pojawiło się magiczne wyjście.

Do obrazów powiększających wnętrze zaliczają się wszystkie otwarte kompozycje z tzw. głębią, czyli przedstawiające nie przedmioty, kwiaty, drzewa czy zwierzęta, ale znane nam z rzeczywistego świata miejsca z odległym horyzontem. Najbardziej efektywne są otwarte przestrzenie, odległe panoramy miejskie czy górskie, szerokie jeziora, krajobrazy morskie z dalekim horyzontem. Wybierając obraz panoramiczny z takim widokiem można osiągnąć naprawdę imponujący efekt szczególnie, jeśli obraz jest duży i zajmuje centralną, największą ścian w pokoju.

W pomieszczeniach wąskich, które chcemy optycznie przedłużyć podobny efekt pozwolą uzyskać prezentacje architektury – wąskich uliczek, kanałów weneckich, długich korytarzy, czy też w wersji bardziej nowoczesnej – ruchomych schodów lub torowiska. Do takich nowoczesnych kompozycji optycznie powiększających wnętrze zaliczają się też niektóre abstrakcje, zwłaszcza te, w których pojawia się trójwymiarowa głębia, a więc zapadające się płaszczyzny czy wirujące tunele. Dobór odpowiedniego obrazu uzależniony jest od miejsca i jego aranżacji, zwłaszcza w odniesieniu do kolorystyki, która – dla lepszego efektu – powinna harmonizować z obrazem.

obraz kolumny obraz widok z okna obraz kamienne schody obrazy z perspektywą

 

 

Darmowa dostawa

dla zamówień powyżej 500 zł

Darmowe próbki materiałów

Sprawdź grubość, fakturę oraz nasycenie kolorem

Polska firma

Polskie produkty, polska gwarancja

100% personalizacji

Kazdy produkt dopasujemy wymiarem i kolorem