Wiosenne porządki! Odmień wnętrze i złap 30% rabatu z kodem: WIOSNA
Podaj w koszyku kod: WIOSNA
-30%

Obrazy pięcio i wielo częściowe – ciekawa oferta obrazy pięcioelementowe

Kompozycje dzielone pojawiły się we współczesnych wnętrzach całkiem niedawno, a chociaż pierwsze tryptyki wiele osób miało okazję spotkać już kilkadziesiąt lat wstecz, całkowitą nowością są z pewnością obrazy pięcioczęściowe. Takie kompozycje nazywane też często kaskadami lub obrazami kaskadowymi stanowią połączenie pięciu samodzielnych paneli tworzących wspólnie jeden zwarty obraz. Oznacza to, że każdy z wieszanych oddzielnie obok siebie paneli stanowi cząstkę całości i w zasadzie nie może istnieć samodzielnie, ponieważ tylko w zespole przedstawia coś sensownego. To kompozycje przypominające nieco dziecięce puzzle układane z mniejszych kawałków.

Cechą wyróżniającą obrazy pięcioelementowe jest przede wszystkim brak jednolitych krawędzi. Każdy z paneli jest nieco innej wysokości i w układzie zajmuje swoje miejsce poniżej lub powyżej każdego z sąsiadów. Zaprojektowany układ musi pojawić się na ścianie dokładnie w tej samej formie, bowiem tylko tak stworzy cały, przedstawiający konkretny pejzaż obraz. W rzeczywistości jednak te kompozycje stwarzają wiele możliwości aranżacji, bowiem mogą być drukowane w dowolnym zaprojektowanym układzie – symetrycznie, opadająco w prawo lub w lewo, dzięki czemu mogą być idealnie dopasowane do stojących mebli i innych detali wyposażenia.

W kolekcji na stronie http://obrazynasciany.pl/obrazy/obrazy-czesciowe/ wśród dyptyków i tryptyków znalazły się także obrazy pięcioczęściowe, które pozwalają zobaczyć, na czym polega istota takiej kompozycji. Ta zazwyczaj klasyczne krajobrazy, zachody słońca, bukiety kwiatów, a także kolorowe abstrakcje, które podzielone na pięć elementów pomimo fragmentacji nadal pozostają całym obrazem o konkretnej treści. Wybrane motywy nie są tu przypadkowe, bowiem wymagają złożenia ich w całość w wyobraźni obserwatora, dlatego muszą być jak najbardziej realne i jak najbardziej rozpoznawalne. Do taki właśnie zaliczają się obrazy natury i enigmatyczne abstrakcje.

Obrazy pięcio i wielo częściowe

Krajobrazy stwarzają też możliwość dzielenia bez szkody dla całości, gdyż taki widok może się ciągnąć w nieskończoność w obie strony i nigdy nie mieć zakończenia. To doskonała opcja do tworzenia kolejnych paneli o optymalnej szerokości, tworzących harmonijny układ przy zachowaniu jedności obrazu. Z kolei kompozycje abstrakcyjne nie wymagają zastanawiania się nad ich treścią, a ważne jest jedynie złożenie pasujących do siebie linii i plam barwnych, jak w przypadku naklejania kolejnych szali wzorzystej fototapety czy zszywania kolejnych klinów spódnicy w paski. Obrazy pięcioczęściowe to fantazyjne i bardzo nowoczesne kompozycje do dużych wnętrz.

kaskada polowanie na sawannie - obrazy pięcio i wielo częściowe kaskada z brzozami kaskada orchidea kaskada most golden gate

Darmowa dostawa

dla zamówień powyżej 500 zł

Darmowe próbki materiałów

Sprawdź grubość, fakturę oraz nasycenie kolorem

Polska firma

Polskie produkty, polska gwarancja

100% personalizacji

Kazdy produkt dopasujemy wymiarem i kolorem