🌞🛠️ Letni remont zyska nowy wymiar z naszą promocją -33%! Użyj kodu LATO33 i odmień swoje ściany! 🎨🏡
podaj w koszyku kod: lato33
-33%
obraz droga do miasta

Obrazy panoramy miast

Miasto, jako motyw dekoracji wnętrza nie jest już dziś niczym nietypowym. Architektura od zawsze stanowiła przedmiot artystycznych dociekań twórców zarówno z dziedziny malarstwa, jak i rzeźby. Obrazy przedstawiające ulice, kościoły, klimatyczne zaułki czy zabytkowe mosty pojawiały się w historii wielokrotnie. Współcześnie twórcom takich arcydzieł przychodzi z pomocą technika, dzięki której odwzorowanie na fotografii bywa idealne i bez zarzutu. Z drugiej strony pojawiła się też nowa odsłona miast na obrazach – bardziej nowoczesna, daleka od historycznego klimatu.

Obrazy z panoramami miejskimi można podzielić na dwie kategorie. Pierwsza z nich to ujęcia starych zabytkowych dzielnic, pięknych budynków stanowiących świadectwo odległej przeszłości. Takie motywy idealnie sprawdzają się we wnętrzach stylizowanych, ponieważ podkreślają ich nieco nostalgiczny i nawiązujący do przeszłości charakter. Modny w ostatnich latach styl vintage dodatkowo sprzyja wprowadzaniu takich retro elementów także w nowoczesnych wnętrzach. Przykładem jest motyw starej zabytkowej Pragi, albo nastrojowa i romantyczna Wenecja.

Drugą formą przedstawienia miejskiej infrastruktury na obrazach jest jej prezentacja w wersji współczesnej, przedstawienie ulicznego ruchu, autobusów, samochodów, szklanych wysokościowców i wszystkich tych elementów, które stanowią odzwierciedlenie cywilizacyjnego postępu. Tego typu obrazy to element dekoracji nowoczesnych salonów, a także loftów, w których industrialne motywy są podkreśleniem charakterystycznego miejskiego stylu. Szczególnie często wykorzystywanym motywem na obrazach miejskich jest Nowy Jork oraz europejski nieco spokojniejszy i bardziej tradycyjny Londyn.

Obrazy z panoramami miast zaprezentowane na http://obrazynasciany.pl/obrazy/panoramy-miast/ to wiele ciekawych propozycji zarówno w kolorystyce, jak i kształtach czy sposobie ujęcia tematu. Nocne miasto oświetlone łunami samochodowych reflektorów to zupełnie inne spojrzenie niż wizerunek paryskiego metra lub spokojne wody Wełtawy odgradzające widza od zabytkowej architektury. Niektóre z propozycji to również kompozycje czarno-białe z kolorowym akcentem, który można dowolnie dopasować do kompletnego wystroju wnętrza.

tryptyk ruch miejski  tryptyk miasto z zielonym akcentem  obraz wenecja tryptyk Praga

Darmowa dostawa

dla zamówień powyżej 500 zł

Darmowe próbki materiałów

Sprawdź grubość, fakturę oraz nasycenie kolorem

Polska firma

Polskie produkty, polska gwarancja

100% personalizacji

Kazdy produkt dopasujemy wymiarem i kolorem