Shopping Cart
🏡🎍Otul 🙌 swoje ściany 🏡 nowymi 🎀 dekoracjami 🌄-19%💎kod: OTUL 💎Kupuj ze zniżka i ciesz się przytulnym wnętrzem
obraz droga do miasta

Obrazy panoramy miast

Miasto, jako motyw dekoracji wnętrza nie jest już dziś niczym nietypowym. Architektura od zawsze stanowiła przedmiot artystycznych dociekań twórców zarówno z dziedziny malarstwa, jak i rzeźby. Obrazy przedstawiające ulice, kościoły, klimatyczne zaułki czy zabytkowe mosty pojawiały się w historii wielokrotnie. Współcześnie twórcom takich arcydzieł przychodzi z pomocą technika, dzięki której odwzorowanie na fotografii bywa idealne i bez zarzutu. Z drugiej strony pojawiła się też nowa odsłona miast na obrazach – bardziej nowoczesna, daleka od historycznego klimatu.

Obrazy z panoramami miejskimi można podzielić na dwie kategorie. Pierwsza z nich to ujęcia starych zabytkowych dzielnic, pięknych budynków stanowiących świadectwo odległej przeszłości. Takie motywy idealnie sprawdzają się we wnętrzach stylizowanych, ponieważ podkreślają ich nieco nostalgiczny i nawiązujący do przeszłości charakter. Modny w ostatnich latach styl vintage dodatkowo sprzyja wprowadzaniu takich retro elementów także w nowoczesnych wnętrzach. Przykładem jest motyw starej zabytkowej Pragi, albo nastrojowa i romantyczna Wenecja.

Drugą formą przedstawienia miejskiej infrastruktury na obrazach jest jej prezentacja w wersji współczesnej, przedstawienie ulicznego ruchu, autobusów, samochodów, szklanych wysokościowców i wszystkich tych elementów, które stanowią odzwierciedlenie cywilizacyjnego postępu. Tego typu obrazy to element dekoracji nowoczesnych salonów, a także loftów, w których industrialne motywy są podkreśleniem charakterystycznego miejskiego stylu. Szczególnie często wykorzystywanym motywem na obrazach miejskich jest Nowy Jork oraz europejski nieco spokojniejszy i bardziej tradycyjny Londyn.

Obrazy z panoramami miast zaprezentowane na http://obrazynasciany.pl/obrazy/panoramy-miast/ to wiele ciekawych propozycji zarówno w kolorystyce, jak i kształtach czy sposobie ujęcia tematu. Nocne miasto oświetlone łunami samochodowych reflektorów to zupełnie inne spojrzenie niż wizerunek paryskiego metra lub spokojne wody Wełtawy odgradzające widza od zabytkowej architektury. Niektóre z propozycji to również kompozycje czarno-białe z kolorowym akcentem, który można dowolnie dopasować do kompletnego wystroju wnętrza.

tryptyk ruch miejski  tryptyk miasto z zielonym akcentem  obraz wenecja tryptyk Praga

Darmowa dostawa

dla zamówień powyżej 500 zł

Darmowe próbki materiałów

Sprawdź grubość, fakturę oraz nasycenie kolorem

Polska firma

Polskie produkty, polska gwarancja

100% personalizacji

Kazdy produkt dopasujemy wymiarem i kolorem

0