Wiosenne porządki! Odmień wnętrze i złap 30% rabatu z kodem: WIOSNA
Podaj w koszyku kod: WIOSNA
-30%
dyptyk oczy

Obrazy oczy kobiety

Nowoczesne obrazy to zupełnie nowe podejście zarówno do wykorzystywanych materiałów, jak i do techniki tworzenia czy ich tematyki. W przeciwieństwie do klasycznych dzieł wielkich mistrzów te dzisiejsze powstają nie przy udziale pędzla, lecz za pomocą aparatu fotograficznego i technik druku cyfrowego, dzięki czemu są tańsze i bardziej dostępne dla przeciętnego użytkownika, ale też stwarzają znacznie więcej możliwości w zakresie kreowania kompozycji, czyli tego, co znajduje się na samym obrazie i decyduje o jego treści. Obok fotografii znaczące miejsce w tworzeniu współczesnych obrazów ma też grafika komputerowa.

Jedną z form obrazów kojarzących się z nowoczesnością są dyptyki, czyli takie kompozycje, które tworzą jedną całość złożoną z dwóch niezależnych paneli – czasami tej samej wielkości, innym razem asymetrycznych. Natomiast idealnym tematem dyptyku są oczy kobiety. Połączenie tych dwóch elementów wydaje się być idealnym zestawieniem, bowiem zarówno dwuelementowa konstrukcja obrazu, jak i para oczu odpowiadają sobie, wzajemnie się uzupełniając. Taka kompozycja nie musi jednak zawsze wyglądać tak samo, bowiem nowoczesne techniki komputerowe umożliwiają przekształcanie z pozoru prostej formy w ciekawy układ kolorów i asymetryczny motyw.

Obrazy oczy kobiety

Obrazy oczy kobiety, których przykładem jest ciekawy dyptyk na http://obrazynasciany.pl/sklep/dyptyk-czarno-biale-oczy/ to kompozycje bardzo nowoczesne i jednocześnie przyciągające uwagę swoją tajemniczością. Zastosowanie uniwersalnej, neutralnej kolorystyki to z jednej strony możliwość dopasowania dekoracji do niemal każdego wnętrza, a z drugiej powstanie interesującego kontrastu pomiędzy panelem w pozytywie i negatywie. Intensywny kontrast dodaj kompozycji dynamiki i sprawia, że jest ona jeszcze bardziej interesująca. Tajemniczość i swoista zalotność kryje się też w połączeniu otwartego i zamkniętego oka, przypominających zachęcające, przyjacielskie mrugnięcie. Kompozycję można też interpretować, jako odniesienie do dnia i nocy.

Zaprezentowany dyptyk z para kobiecych oczu można też stworzyć w wielu innych odmianach, w rozmaitych wersjach kolorystycznych czy w układzie przeciwnym, w którym ciemny panel znajduje się po drugiej stronie. Dzięki modyfikacjom komputerowych oczy nie muszą też być tak wyraziste, a delikatne rozmycie i sprowadzenie ciemnego panelu do kompozycji plam sugerujących istnienie zamkniętego oka, jest jeszcze ciekawsze i bardziej nowoczesne. Obrazy oczy kobiety to jednak nie tylko wspomniany dyptyk, bowiem motyw ten może być elementem innego, większego układu, jak chociażby wtopienie w tło fantastycznego pejzażu w kolorystyce zachodzącego słońca.

dekoracje ścienne dekoracje czarno-białe oczy z obrazach dekoracje z oczami

Darmowa dostawa

dla zamówień powyżej 500 zł

Darmowe próbki materiałów

Sprawdź grubość, fakturę oraz nasycenie kolorem

Polska firma

Polskie produkty, polska gwarancja

100% personalizacji

Kazdy produkt dopasujemy wymiarem i kolorem