Wiosenne porządki! Odmień wnętrze i złap 30% rabatu z kodem: WIOSNA
Podaj w koszyku kod: WIOSNA
-30%

Kolorowe obrazy nowoczesne z abstrakcją

Abstrakcja to pojęcie nierozerwalnie związane ze współczesnością i dzisiejszym nowoczesnym spojrzeniem na sztukę, a chociaż obrazy abstrakcyjne malowano już wcześniej to prawdziwą popularność kompozycje tego rodzaju zyskały dopiero w momencie rozwoju technologii komputerowej. Wynika to z faktu, że dzięki cyfrowym technikom tworzenia możliwe jest osiąganie form, które nigdy nie powstałyby pod pędzlem mistrza czy piórkiem grafika, a dodatkiem może być niezwykle bogata paleta milionów odcieni, dzięki którym obrazy abstrakcyjne wyrażają wszystkie możliwe emocje zarówno w formie płaskiej, jak i w trójwymiarze.

Obrazy nowoczesne abstrakcyjne ze strony http://obrazynasciany.pl/obrazy/do-sypialni to kompozycje ukazujące istotę tej dziedziny sztuki, na którą składa się dynamika linii, barw i kształtów z określonym ładunkiem emocji. O sztuce abstrakcyjnej mówi się, że jest na tyle wartościowa na ile docenia ją obserwator, a im bardziej oddziałuje na naszą wyobraźnię tym bardziej ją doceniamy, dlatego z powodzeniem można powiedzieć, że to my odbiorcy wpływamy na jej wartość. Obrazy same w sobie nie przedstawiają nic konkretnego, znanego z realnego świata, jednak patrząc na nie widzimy płonącą kulę, falującą wstęgę dymu czy gigantyczny wyłaniający się z ciemności kryształ.

Obrazy nowoczesne z abstrakcją

Nowoczesne abstrakcje to jednak nie zawsze obrazy dynamiczne. Można wśród nich również znaleźć kompozycje znacznie bardziej harmonijne, spokojne, które we wnętrzu będą wtapiać się w otoczenie i dopełniać je, a nie dominować przyciągając uwagę zaraz po wejściu. Element harmonii zapewni też stonowana, dopasowana do całości wystroju kolorystyka, a więc przykładowe beżowo-kawowe koła w aranżacji wnętrza ecru czy w naturalnych kolorach ziemi. Natomiast kompozycja w kolorze intensywnie czerwonym, w zestawieniu z jasnoróżowymi liniami już od pierwszego spojrzenia nasunie skojarzenie z dynamicznym tańcem, szybkimi samochodami, płonącym ogniem.

Wspomniane połączenie brązu, ecru, beżu, czyli naturalnych kolorów ziemi to kompozycja, która sprzyja harmonii i wyciszeniu, jednak w obrazach abstrakcyjnych ważne są nie tylko kolory. Podobne emocje mogą wywoływać linie łagodnie falujące i ostro zaginane czy też zagęszczenie detali w obrazie. Na wyobraźnię działają również kontrasty i kompozycje o pokrewnych barwach. Te same koła w zestawieniu ostrej czerwieni z błękitem czy srebrem będą pobudzą energetycznie a w kolorach spokojnej zieleni i ciemnej szarości wprowadzą element harmonii.

tryptyk wiosenna abstrakcja   tryptyk abstrakcja na wodzie - obrazy nowoczesne z abstrakcjąobraz abstrakcja obrazy czarno-białe

Darmowa dostawa

dla zamówień powyżej 500 zł

Darmowe próbki materiałów

Sprawdź grubość, fakturę oraz nasycenie kolorem

Polska firma

Polskie produkty, polska gwarancja

100% personalizacji

Kazdy produkt dopasujemy wymiarem i kolorem