Obrazy – nocne widoki

Noc może mieć bardzo wiele twarzy, które oddziałują na naszą wyobraźnię w bardzo zróżnicowany sposób, albo budząc obawy, albo nastrajając romantycznie. Jednym z jej wizerunków jest widok nocnego miasta, które nigdy nie zasypia, otulone feerią świateł – nie tylko tych ulicznych, ale też wystaw sklepowych, neonów, lokali nocnych, a nawet wielu domów mieszkalnych. Zaletą takich obrazów jest nie tylko wyjątkowy romantyczny urok, ale przede wszystkim doskonała kompozycja kontrastowych barw, bardzo plastyczna w tworzeniu aranżacji wnętrza, zarówno tego sypialnianego, jak i salonu czy lokalu o charakterze rozrywkowym. Nocne miasto to także piękna i bardzo trafiona dekoracja nowoczesnego biura.

Obrazy – nocne widoki, jak te w zakładce http://obrazynasciany.pl/obrazy/nocne-widoki/ to przykład wyjątkowego połączenia ciemnej i jasnej barwy w zestawieniu, które pozwala na ich wzajemne podkreślanie i zarazem tworzenie kompozycji idealnej. Kontrast bywa nie tylko bardziej wyrazisty, ale też skuteczniej przyciąga uwagę angażując obserwatora. Pomimo ograniczonej kolorystyki nocne widoki są bardziej dynamiczne niż przykładowy pejzaż z ukwieconą łąk. Ten dynamizm osiągany jest nie przez realne przedstawienie ruchu, lecz dzięki uruchamianiu wyobraźni, które podpowiada liczne samochody na ulicach, hałas klaksonów i gwar rozmów w lokalach.

Obrazy – nocne widoki to kompozycje o ograniczonej kolorystyce, ale jeśli mają być jeszcze bardziej uniwersalne, ich idealnym przykładem są motywy czarno-białe. Pomimo braku realnych kolorów nic nie tracą na swoim uroku i wymowie, bowiem noc zawsze pozostaje w kontraście ciemnych i jasnych barw, a wyeliminowanie granatu czy koloru żółtego sprawia, że stają się one jeszcze bardziej uniwersalne. Nie oznacza to jednak, iż nie znajdą zastosowania obrazy kolorowe, szczególnie te, w których światła samochodów tworzą czerwone, niebieskie czy zielone smugi. To idealny sposób na wprowadzenie barwnego akcentu do stosowanego wnętrza.

Pejzaże z nocnymi widokami to świetny dodatek do sypialni, w której stworzą piękny, nastrojowy klimat, jednak takie kompozycje mają też w sobie element bardzo nowoczesny. Szczególnie kompozycje industrialne, z wizerunkiem rozświetlonego miasta nasuwają skojarzenia z tętniącymi życiem ulicami i rozrywką do białego rana, albo z niekończącą się pracę wielkich korporacyjnych biurowców, w których światła nigdy nie gasną. To obrazy, które doskonale sprawdzą się w loftach, nowoczesnych salonach i biurach, a także we współczesnych lokalach rozrywkowych i innych miejscach publicznych.

obrazy miasto nocą obraz panorama miasta obraz most brookliński nocą obraz panorama manhattan

 

Darmowa dostawa

dla zamówień powyżej 500 zł

Darmowe próbki materiałów

Sprawdź grubość, fakturę oraz nasycenie kolorem

Polska firma

Polskie produkty, polska gwarancja

100% personalizacji

Kazdy produkt dopasujemy wymiarem i kolorem