Wiosenne porządki! Odmień wnętrze i złap 30% rabatu z kodem: WIOSNA
Podaj w koszyku kod: WIOSNA
-30%
dyptyk z drzewami

Obrazy na ścianę las

Drzewa to temat dekoracji o wymiarze ponadczasowym. Drzewa bywają wieczne, w rozumieniu dziejów Ziemi zaznaczając swoją obecność jeszcze przed pojawieniem się zwierząt i oczywiście ludzi. Te dzisiejsze, nawet niewielkie, są umowną i rzeczywistą kontynuacją życia swoich przodków, które próchniejąc trafiają do gleby zapewniając materiał do rozwoju dla swojego wyrastającego z nasionek potomstwa. Poza tym drzewa są po prostu piękne, wyjątkowe i z pewnością niepowtarzalne, bowiem nikt chyba nigdy nie spotkał dwóch takich samych osobników. Unikatem jest nie tylko każdy z gatunków, ale i każde pojedyncze drzewo w określonej porze roku, a nawet dnia. Z tych wszystkich powodów drzewa są idealnym, i bardzo lubianym przez twórców tematem obrazów ściennych.

Obrazy na ścianę las – leśne wzory ścienne

Pomimo, że przedmiotem całej ogromnej kategorii kompozycji jest jeden i ten sam temat obrazy na ściany drzewa są tak zróżnicowane, jak ich bohaterowie. Elementem różnicującym może być zarówno sposób przedstawienia tematu, jak i kolorystyka kompozycji czy jej komputerowe modyfikacje. Wśród wielu elementów kolekcji na stronie http://obrazynasciany.pl/obrazy/drzewa/ pojawia się ten sam obraz w wersji czarno-białej, a także z sepii i z jednym kolorowym akcentem, w barwie dopasowanej do wnętrza. To turkusowa, zielona, czerwona lub żółta trawa, korona drzewa a nawet cały las w jesiennej szacie to sposób, aby drzewo stało się elementem wystroju pomieszczenia w odcieniach błękitów, fioletów czy w pastelowym wnętrzu z czerwonymi dodatkami.

Innym aspektem, w jakim można klasyfikować drzewa na obrazach jest też ich otoczenie. W kompozycjach pojawiają się pojedyncze osobniki w pełnej okazałości, w szacie jesiennej, zimowej czy skąpane w zieleni. To również wybrane fragmenty drzew lub specyficzne ujęcie aparatu – od dołu, wprost na koronę i prześwitujące przez nią niebo. Obrazy na ściany drzewa to również całe lasy, w których poszczególne gatunki tworzą jedną zieloną ścianę zapraszając do wędrówki w jej cieniu i oddychania wilgotnym, pachnącym, leśnym powietrzem. Drzewo może też być dodatkiem do złożonego krajobrazu, samotnikiem na nadmorskiej skale czy też czuwającym nad wiejską chatą ze słomianą strzechą. To naturalne dopełnienie każdej kompozycji krajobrazowej, bez względu na jej miejsce.

Obrazy na ściany drzewa to z pewnością dekoracje uniwersalne, stwarzające nieograniczone możliwości w aranżacji wnętrz. Takie obrazy pasują zarówno do stylizacji retro – prowansalskich, skandynawskich, francuskich czy rustykalnych, jak i do wnętrz klasycznych, albo bardzo nowoczesnych. Praktycznie nie ma takiej aranżacji, w której obraz z drzewem nie sprawdziłby się, jako dopełnienie wystroju. Różnica jest jedynie prezentacja tego drzewa, od sepii w stylach retro po kubistyczne obrazy, tryptyki i kaskady lub sztucznie kolorowane kompozycje współczesne. Swoje znaczące miejsce w tej kolekcji zajmują też obrazy malowane przez wielkich mistrzów, jak słynne „Drzewo życia” Klimta.

Obrazy na ścianę las - ozdoby z parkiem dekoracje z roślinami kaskada z krajobrazem dekoracje do salonu

Darmowa dostawa

dla zamówień powyżej 500 zł

Darmowe próbki materiałów

Sprawdź grubość, fakturę oraz nasycenie kolorem

Polska firma

Polskie produkty, polska gwarancja

100% personalizacji

Kazdy produkt dopasujemy wymiarem i kolorem