🌞🛠️ Letni remont zyska nowy wymiar z naszą promocją -33%! Użyj kodu LATO33 i odmień swoje ściany! 🎨🏡
podaj w koszyku kod: lato33
-33%
tryptyk bańki mydlane

Obrazy fioletowe i różowe

Kolor fioletowy i różowy to barwy leżące na palecie tuż obok siebie, a wśród podstawowych zestawień komponujących się ze sobą w dekoracjach właśnie te sąsiadujące stanowią jedno z najkorzystniejszych połączeń. Z drugiej strony, chociaż wiąże je takie podobieństwo róż jest o wiele praktyczniejszym kolorem, wykorzystywanym znacznie częściej niż jego towarzysz. O fiolecie mówi się, że bywa trudny i można go zestawiać jedynie z różem, albo odcieniami beżu i bielą. Kolor różowy z kolei pasuje do czerwieni, szarości, granatu, khaki, brązu i bieli.

W dekoracji wnętrz powyższe połączenia kolorystyczne dotyczą zazwyczaj ogólnego wystroju, ale jednym z jego elementów są również obrazy. Kompozycje w postaci pojedynczych płócien, a także dyptyków, tryptyków i zestawów wieloelementowych w odcieniu fioletu czy różu mogą stać się ważnym kolorystycznym dodatkiem do pomieszczeń w odcieniach szarości czy beżu. Intensywność tych barw, przy założeniu, że takie właśnie zostały wybrane, wymaga ostrożnego stosowania, dlatego pojedynczy obraz, delikatne podkreślenie linii pomieszczenia oraz poduszki czy serwetki w tym samym odcieniu będą wystarczającym dodatkiem.

Róż i fiolet mają jednak dziesiątki odcieni, dlatego mogą być stosowane w pokojach i łazienkach, jako te lekkie, rozmyte wersje. W takich wnętrzach liliowa lub bladoróżowa ściana może zostać podkreślona obrazem, w którym intensywną barwę ma jedynie mały element. Przykładem jest industrialna fotografia mostu wykonana w czerni i bieli, z lekkimi ale zdecydowanymi w kolorze liniami konstrukcji. Na http://obrazynasciany.pl/obrazy/fioletowe/ znajdzie się więcej tego rodzaju akcentowanych obrazów oraz tryptyków, które można tematycznie dopasować do stylu pomieszczenia.

Obrazy fioletowe i różowe mają bardzo zróżnicowany charakter. Zależnie od tematu, odcieni czy wykorzystanego natężenia koloru są subtelne, delikatne, kobiece, albo intensywne, dynamiczne, męskie. Tego typu obrazy świetnie sprawdzają się we wnętrzach w stylu angielskim. Zawsze też będą pasowały do jasnych pomieszczeń, szczególnie białych oraz w odcieniach kawy z mlekiem, gdzie zaistnieją, jako atrakcyjny dodatek. Podczas ich wybierania trzeba jednak kierować się dużą dozą wyobraźni, gdyż przesadna ilość tak intensywnych kolorystycznie detali może działać drażniąco na zmysły.

obraz fioletowa róża tryptyk fiołkowe klimaty tryptyk kwiaty w fiolecie obraz różowe przejście do domu

Darmowa dostawa

dla zamówień powyżej 500 zł

Darmowe próbki materiałów

Sprawdź grubość, fakturę oraz nasycenie kolorem

Polska firma

Polskie produkty, polska gwarancja

100% personalizacji

Kazdy produkt dopasujemy wymiarem i kolorem