Wiosenne porządki! Odmień wnętrze i złap 30% rabatu z kodem: WIOSNA
Podaj w koszyku kod: WIOSNA
-30%
kaskada pole tulipanów

Obrazy dzielone na trzy

O obrazach w wystroju wnętrz można mówić godzinami przedstawiając ich tematykę, kolorystykę, rodzaj kompozycji, format, styl czy dopasowanie do charakteru wnętrza. Obrazy pojawiały się w aranżacjach w odległej przeszłości, są ich elementem obecnie i z pewnością będą jeszcze towarzyszyć człowiekowi w dalekiej przyszłości. Tym, co je wyróżnia i nierozerwalnie przypisuje do czasów współczesnych jest przede wszystkim technika ich wykonania i modna współcześnie dzielona forma. W ogólnym sensie sprowadza się ona do przedstawienia jednej kompozycji na kilku kawałkach płótna.

W przypadku obrazów nowoczesnych „płótno” jest oczywiście terminem umownym, bowiem kompozycje tworzone są z dużym zaangażowaniem techniki cyfrowej, zarówno w aparatach fotograficznych, jak i w wydrukach. Za podłoże rzadko też służy tradycyjna płócienna kanwa a o wiele częściej obrazy drukuje się na tworzywach sztucznych nakładając na nie specjalne filtry, które do złudzenia naśladują malarstwo olejne lub akwarelowe. Obrazy dzielone takie, jak na stronie http://obrazynasciany.pl/obrazy/obrazy-czesciowe/ to przykład takich „technicznych” kompozycji wyprodukowanych z użyciem tradycyjnego zdjęcia lub obrazu skomponowanego w komputerowym programie graficznym.

Obrazy dzielone

O obrazach dzielonych można powiedzieć, że są przykładem tradycyjnej układanki stworzonej z kilku elementów. Na ścianie przypominają nieco puzzle o prostych krawędziach czy też dziecięce tabliczki z obrazkami dzielonymi na kilka elementów. We wnętrzu tworzą jednak kompletny układ, którego wymiary, proporcje, ilość elementów oraz kolorystyka i temat kompozycji są starannie dobrane do aranżacji. Ważny jest również sam układ elementów, ponieważ obrazy wieloczęściowe powstają też w formie układu kaskadowego, który nie jest najczęściej symetryczny, a każdy z modułów posiada nieco inną wielość.

W kontekście podziału kompozycji obrazy dzielone można sklasyfikować, jako dyptyki, tryptyki i kaskady, czyli wspomniane kompozycje wieloczęściowe o niesymetrycznym układzie modułów. Każda z tych form w nieco inny sposób komponuje się we wnętrzu. Dyptyki najbardziej zbliżone są do formy regularnego prostokąta, więc z powodzeniem zastąpią klasyczny obraz. Tryptyki wymagają już nieco więcej miejsca, ale dzięki możliwości tworzenia układów rozciągniętych są idealnym dodatkiem do wolnych wąskich przestrzeni nad łóżkiem czy niską szafką. Najwięcej miejsca potrzebują kaskady, które zarazem najbardziej pobudzają wyobraźnię i wprowadzają element nowoczesności do wystroju.

tryptyk różowe zboża tryptyk noze i widelce tryptyk Nowy Jork tryptyk tęczowa abstrakcja

Darmowa dostawa

dla zamówień powyżej 500 zł

Darmowe próbki materiałów

Sprawdź grubość, fakturę oraz nasycenie kolorem

Polska firma

Polskie produkty, polska gwarancja

100% personalizacji

Kazdy produkt dopasujemy wymiarem i kolorem