kaskada las brzozowy

Obrazy do nowoczesnych wnętrz

Dekorowanie wnętrz obrazami nie jest nowym obyczajem, bowiem rodzinne portrety czy efektowne pejzaże można było znaleźć na ścianach zamożnych domów już kilkaset lat wstecz, jednak w obecnych czasach zmieniła się forma tych obrazów oraz technika wykonania. Nowoczesne kompozycje są nie tylko efektowne i dekoracyjne, ale stanowią też rodzaj sztuki dla ogółu, czyli dekoracji, które ze względu na przystępną cenę mogą się dziś znaleźć niemal w każdym domu, firmie lub instytucji. Wykonywane z udziałem aparatu fotograficznego, przenoszone do komputera, a następnie drukowane na płóciennym lub winylowym podkładzie są o wiele bardziej zróżnicowane tematycznie i znacznie bardziej dostępne.

Obrazy do nowoczesnych wnętrz zaprezentowane w zakładce http://obrazynasciany.pl/shop/?orderby=popularity to przykład szerokiej gamy kompozycji wykorzystujących zarówno tematykę związaną z naturą, jak i motywy industrialne, architekturę klasyczną i nowoczesną. To także całkiem nowe spojrzenie na temat obrazu, jak przykłady nowoczesnej techniki oraz mniej lub bardziej skomplikowane abstrakcje. Kolekcja stanowi przykład połączenia starego z nowym, czyli klasycznych, utartych wzorców doskonale sprawdzających się w tradycyjnych aranżacjach z nowoczesnymi motywami podkreślającymi minimalistyczny styl salonów, sypialni czy pofabrycznych loftów.

Elementem, który wyróżnia nowoczesne obrazy jest też ich forma. Obok tradycyjnych obrazów jednoelementowych całkowitą nowością są kompozycje dzielone – dwu, trzy i wieloelementowe, dzięki którym całość – bez względu na jej tematykę – nabiera całkiem nowego wyglądu. W nowoczesnych wnętrzach kaskada lub tryptyk wyróżniają się swoim układem elementów przyciągając uwagę nietypowością i ciekawym rozwiązaniem dekoracyjnym. Na szczególną uwagę zasługują obrazy złożone z kilku różnych elementów, które zmuszają odbiorcę do kontemplowania istoty kompozycji, poszukiwania elementów wspólnych oraz ukrytego w całym obrazie sensu.

Obrazy do nowoczesnych wnętrz to również kompozycje, które swoim wyglądem odbiegają od realizmu, a wykorzystanie do ich tworzenia fotografie są przekształcane za pomocą filtrów i programów komputerowych. To przede wszystkim zmieniona kolorystyka, czyli obrazy z wielobarwnych przekształcone w kompozycje czarno-białe, z dodatkiem kolorowego akcentu lub obrazy w sepii. To także nadawanie obrazom kolorów nietypowych, niespotykanych w naturze, jak fioletowe drzewa czy czerwona szosa biegnąca gdzieś w nieznane. Przekształcenia obejmują także rozmiary zmieniając malutkie przedmioty, rośliny, owoce w gigantyczne powiększenia, które ukazują całe piękno swojej skomplikowanej budowy. To także nietypowe ujęcia, jak widok przez otwarte okno lub drzwi, za którymi rozciąga się tajemniczy Paryż.

obraz limionki dyptyk kolorowe dmuchawce tryptyk Nowy Jork w sepii obraz kobiece usta

Darmowa dostawa

dla zamówień powyżej 500 zł

Darmowe próbki materiałów

Sprawdź grubość, fakturę oraz nasycenie kolorem

Polska firma

Polskie produkty, polska gwarancja

100% personalizacji

Kazdy produkt dopasujemy wymiarem i kolorem