20% taniej wszystkie dekoracje. Skorzystaj z kodu PROMO20 i ciesz się specjalnym rabatem! 🎉🍁
podaj w koszyku kod PROMO20
-20%
Obrazy dla dzieci

Obrazy dla dzieci są jedną z najczęściej wykorzystywanych dekoracji wnętrz, które uzupełnią i podkreślą jego charakter

Obrazy dla dzieci to fajna kolorystyka i kompozycja

Obrazy dla dzieci są jedną z częściej wykorzystywanych dekoracji wnętrz, która ma na celu uzupełnić i podkreślić charakter wystroju. Obrazy dla dzieci wprowadzają do niego nie tylko pierwiastek artystyczny, ale też określony temat i klimat. Przykładowo urządzony w pastelowych barwach ecru i seledynowym pokój będzie bardzo typowy i całkowicie obojętny w odbiorze do czasu, aż jedną ze ścian wypełnią obrazy dla dzieci z wiejskim krajobrazem, albo z pięknym brzozowym lasem. Takie obrazy dla dzieci sprawią, że typowe wnętrze zyska klimat ogrodu, pleneru, w którym wypoczywa się o wiele przyjemniej w kontakcie – jeśli nie z samą naturą, to z jej reprezentacją na obrazie. Możliwość obcowania ze sztuką obejmuje również najmłodszych, dla których powstała specjalna kategoria obrazów dla dzieci  – tematycznie i kolorystycznie przystosowanych do gustów, potrzeb i możliwości odbioru przez maluchy. Na obrazach dla dzieci nie pojawiają się klasyczne zabytkowe budowle, zachody słońca nad morzem czy nowoczesne arterie komunikacyjne Nowego Jorku, lecz przyjazne zwierzątka, kolorowe kwiatki, owieczki albo postacie znane z komiksów i bajek. Im młodszy adresat, tym prostsza i bardziej schematyczna kompozycja, pozbawiona szczegółowości i doskonale zrozumiana przez wciąż jeszcze ograniczone możliwości odbioru. Polecamy :

  • obrazy dla dzieci dyptyki
  • obrazy dla dzieci tryptyki
  • obrazy dla dzieci kaskady

Zobacz obrazy dla dzieci na stronie naszego sklepu  

Obrazy dla dzieci to prosty sposób na zmianę dekoracji

W naszym nowym sklepie brajankowo.pl znajdziesz też zupełnie inne, nowoczesne wzory obrazków do pokoików dziecięcych

Wiele z obrazów dla dzieci wręcz kipi kolorami sprawiając, że dziecko poznaje możliwości wykorzystania barw, uświadamia sobie ich istnienie, a przy okazji uczy się je rozpoznawać i nazywać.

Obrazy dla dzieci, których przykłady zaprezentowano na stronie http://obrazynasciany.pl/obrazy/dzieciece/ to kompozycje, które niosą w sobie pozytywny ładunek emocjonalny, są miłe w odbiorze, zarówno pod względem kolorystyki, jak i umieszczonych na nich przedmiotów czy postaci. Obrazy dla dzieci przecież, podobnie, jak każdy inny element wyposażenia pokoju malucha, poza dekorowaniem mają też uczyć, chociażby poprzez budzenie odpowiednich pozytywnych emocji. Wśród kompozycji dedykowanych najmłodszym ważny aspekt zajmuje też tematyka, która od zawsze związana jest ze światem przyrody, zabawą i codziennymi czynnościami. Dziewczynka na huśtawce zawieszonej na gałęzi drzewa to nawiązanie do wyjątkowych chwil przyjemności, pięknej pogody i zabawy na świeżym powietrzu, w otoczeniu przyrody. Leniwie wylegujący się pies czy kot, zabawny chomik, kolekcja szczeniaczków czy baranki na łące to przyjemne obrazki, dzięki którym dziecko kształci w sobie pozytywny stosunek do zwierząt i uczy się postępowania z nimi poprzez łagodne podejście, bez wyzwalania agresji i związanych z nią skłonności do maltretowania czworonogów.

Darmowa dostawa

dla zamówień powyżej 500 zł

Darmowe próbki materiałów

Sprawdź grubość, fakturę oraz nasycenie kolorem

Polska firma

Polskie produkty, polska gwarancja

100% personalizacji

Kazdy produkt dopasujemy wymiarem i kolorem