🌞🛠️ Letni remont zyska nowy wymiar z naszą promocją -33%! Użyj kodu LATO33 i odmień swoje ściany! 🎨🏡
podaj w koszyku kod: lato33
-33%
obraz dekoracyjny tu;opany w sepii

Obrazy dekoracyjne ścienne

Obraz to nie tylko element wypełniający pustą przestrzeń ściany, ale też sposób na obcowanie ze sztuką, otaczanie się pięknem a także wyrażanie siebie. Piękno pozytywnie wpływa na nasze charaktery a im ciekawsze i bardziej estetyczne otoczenie, w którym przebywamy, tym lepiej czujemy się psychicznie, jesteśmy bardziej dowartościowani i ogólnie pozytywnie nastawieni do świata. Obcowanie ze sztuką sprawia też, że czujemy się lepsi poprzez kontakt z czymś, co nie jest naszym standardowym elementem życia, ale przykładem luksusu, pozwalającego nie na realizowanie potrzeb z najniższej półki, ale na duchowe przeżycia, świadczące o wyższym poziomie intelektualnym.

Obrazy dekoracyjne ścienne, jakie stanowią dziś nieodłączny element aranżacji wnętrz to przykład całkiem odmiennego, nowoczesnego spojrzenia na sztukę. Z jednej strony zmieniło się podejście do twórczości, jako takiej, a środkiem wyrazu nie jest już pędzel i blejtram, ale aparat fotograficzny i wprawne oko artysty, który uwiecznia na klatce filmu niepowtarzalny obraz natury. Myliłby się ten, kto sądzi, że nie jest to sztuka przez duże S. Wystarczy wpatrywać się przez kilkanaście minut w taką kompozycję, a można w niej zauważyć porządek, grę świateł i cieni, kolory i dziesiątki innych elementów, które sprawiają, że obraz jest spójną i starannie przemyślaną całością.

Kolejną innowacją, jaka pojawia się we współczesnych obrazach, to wprowadzenie grafiki komputerowej oraz cyfrowej obróbki kompozycji, dzięki której banalny widoczek zmienia się z fantazyjny, pełen głębokiego wyrazu obraz przyciągający uwagę nietypowym kolorem czy przekształceniem rzeczywistości. Takie obrazy dekoracyjne ścienne są idealnym dodatkiem do nowoczesnych wnętrz, w których nie tylko wprowadzają element sztuki, ale też uzmysławiają obserwatorowi nowe, wręcz futurystyczne podejście do aranżacji. O nowoczesnym charakterze obrazów decyduje też ich forma fizyczna, w której pojawiły się kompozycje dzielone ze szczególnym naciskiem na pozornie nieuporządkowane obrazy kaskadowe.

Pomimo tej różnorodności obrazy nadal pozostają elementem dekoracyjnym wnętrza i powinny być dobierane zgodnie z odwiecznymi zasadami – dopasowując tematykę do charakteru wnętrza, upodobań właścicieli oraz wybierając właściwą tonację kolorystyczną. Dziś w tym zakresie istnieją znacznie większe możliwości, między innymi dzięki opcji sztucznego, komputerowego kolorowania. Idealny dobór barwy ściennej dekoracji to kwestia dopasowania odpowiedniego filtra, a wówczas ścienny obraz w salonie czy sypialni stanowi rzeczywiście integralną całość z wnętrzem i wkomponowanymi w wystrój detalami barwnymi.

obraz dekoracyjny krokusy obraz dekoracyjny kamienica obraz dekoracyjny stoliki w restauracjiobraz kolumny

Darmowa dostawa

dla zamówień powyżej 500 zł

Darmowe próbki materiałów

Sprawdź grubość, fakturę oraz nasycenie kolorem

Polska firma

Polskie produkty, polska gwarancja

100% personalizacji

Kazdy produkt dopasujemy wymiarem i kolorem