20% taniej wszystkie dekoracje. Skorzystaj z kodu PROMO20 i ciesz się specjalnym rabatem! 🎉🍁
podaj w koszyku kod PROMO20
-20%
ozdoby z oczami

Obrazy abstrakcyjne turkus

Obrazy stanowią szeroką gamę kompozycji różniących się od siebie nie tylko parametrami, ale przede wszystkim tematyka i kolorem. Większość obrazów to kompozycje wielobarwne, jednak w nowoczesnej sztuce i dzisiejszym podejściu do tworzenia takich kompozycji, coraz częściej pojawia się w nich tylko jeden kolor. Jest on wybranym, bardzo indywidualnym akcentem, dodanym do tła w wielu odcieniach szarości, które pozostaje neutralne w stosunku do wystroju wnętrza. Kolor natomiast stanowi doskonały sposób na wzmocnienie siły dodatków barwnych, które tworzą charakter aranżacji. Przykładem są turkusowe poduszki, zasłony, wzorek na narzucie w neutralnej, szarej stylizacji.

Kolor turkusowy to barwa wyjątkowa, pobudzająca naszą kreatywność, ale z drugiej strony odświeżająca i relaksująca. W towarzystwie turkusu czujemy się doskonale, chętnie oddajemy fantazjowaniu i marzeniom, a to z kolei sprzyja poczuciu spełnienia i zadowolenia. Szczególną moc posiadają obrazy w kolorze turkusowym, których tematyką jest abstrakcja. Falujące linie, powtarzalne wzorki, figury geometryczne i plamy są materiałem, który jeszcze bardziej skłania do fantazjowania, pobudzając naszą wyobraźnię. To dekoracje do pomieszczeń, w których przebywają osoby poszukujące inspiracji do działania, ale też uspokojenia temperamentu i zapanowania nad emocjami.

Obrazy abstrakcyjne turkus to jedna z propozycji, jakie zawiera kolekcja na http://obrazynasciany.pl/obrazy/mietowe-i-turkusowe/. Wśród kompozycji przedstawiających klasyczne krajobrazy i motywy roślinne znalazły się również takie, których tematem jest starannie przemyślany układ plam czy powtarzalny wzór. Atutem takich obrazów jest ich neutralność tematyczna, co oznacza, że dopasują się do większości aranżacji wnętrza, w których kolor turkusowy stanowi ten charakterystyczne akcent. O abstrakcji mówi się wprawdzie, że jest wytworem współczesności i należy do kanonów sztuki nowoczesnej, jednak jej początki sięgają czasów człowieka pierwotnego, dlatego niektóre obrazy abstrakcyjne będą świetnym dopełnieniem wnętrz w stylu retro.

Warto też wspomnieć, że tego rodzaju kompozycje wyróżniają się bardzo prostą kompozycją, są spokojne, stonowane i ograniczone pod względem detali, dlatego nie zdominują wnętrza w prostym stylu. Taka kompozycja doskonale sprawdzi się w sypialni lub salonie, w których wykorzystano jedynie kilka prostych, schematycznych mebli w towarzystwie dużych, pustych przestrzeni. Z drugiej strony obrazy abstrakcyjne turkus są jedynymi w swoim rodzaju kompozycjami, które łączą w sobie nowoczesność formy, kolorystyki i klimatu, tak typowego dla wnętrz śródziemnomorskich i skandynawskich. To dekoracje dla osób z wyobraźnią, wrażliwych i ceniących piękno.

tryptyk dekoracje tryptyk niebieskie obręcze tryptyk wiosenna abstrakcja

Darmowa dostawa

dla zamówień powyżej 500 zł

Darmowe próbki materiałów

Sprawdź grubość, fakturę oraz nasycenie kolorem

Polska firma

Polskie produkty, polska gwarancja

100% personalizacji

Kazdy produkt dopasujemy wymiarem i kolorem