🌞🛠️ Letni remont zyska nowy wymiar z naszą promocją -33%! Użyj kodu LATO33 i odmień swoje ściany! 🎨🏡
podaj w koszyku kod: lato33
-33%
ozdoby z niebem

Obraz z cytatem

Nowoczesne dekoracje wnętrz to zupełnie odmienne spojrzenie zarówno na materiały, jak i techniki tworzenia oraz tematykę. Chociaż zachowały się pewne ogólne kategorie, takie, jak pejzaż, martwa natura czy architektura, w rzeczywistości zmieniający się świat dostarcza całkiem nowych obrazów, zmienionych nie tylko przez samą naturę, ale przede wszystkim przez człowieka. Do kolekcji dekoracji będących odzwierciedleniem rzeczywistego świata dołączyły jeszcze motywy tworzone w sposób sztuczny – grafiki komputerowe, fantastyczne abstrakcje oraz oczywiście kompozycje z napisami. Te ostatnie to zarówno kolorowe, samoprzylepne naklejki, jak i fototapety, plakaty oraz obrazy.

Typowym przedstawicielem kompozycji, w której istotną rolę odgrywa tekst jest plakat, jednak w dobie poszukiwania odmian, nowości, unikalności dekoracji teksty zaczynają też przenikać do innych form. Obraz z cytatem jest doskonałym dowodem na to, że wykorzystanie napisu w odpowiedniej formie może być nie tylko sposobem komunikacji, ale też ciekawym elementem kompozycji plastycznej, wyróżniającym się kolorem, czcionką i układem tekstu. W takiej kompozycji bardzo istotne jest tło, które powinno stanowić odniesienie do treści przekazu. Przykładem takiego połączenia jest obraz z modlitwą umieszczoną na tle nocnego nieba.

Obraz z cytatem – cytaty na obrazach

Przykładowy obraz z cytatem można znaleźć w bogatej kolekcji na stronie http://obrazynasciany.pl/obrazy/sentencje/, gdzie umieszczono też wiele innych propozycji takich dekoracji. Większość projektów przypomina klasyczne plakaty, jednak podstawową różnicą pomiędzy tymi dwiema kategoriami jest wysoka estetyka oprawy i drukowanie na płótnie, dzięki czemu obraz bardziej przypomina klasyczne dzieło sztuki niż prosty, papierowy wydruk, jaki znamy powszechnie w formie plakatu. Obrazy na drewnianej ramie są też o wiele trwalsze niż plakaty, a dzięki temu przez wiele lat mogą stanowić efektowną dekorację wnętrza. Ma to szczególne znaczenie w lokalach publicznych, w których przebywa znacznie więcej osób, a utrzymanie czystości bywa trudne.

Obraz z cytatem ma też ten walor, że wykorzystana w nim grafika bywa o wiele bogatsza, a kolorystyka intensywniejsza. Z założenia plakaty są prostymi kompozycjami składającymi się z symbolicznych obrazków i tekstu, podczas gdy w obrazie wspomniany cytat może być umieszczony na bogatym tle np. wspinanego nieba, górskiego krajobrazu czy naturalnej łąki. Innym walorem takiej ozdoby jest umieszczona na obrazie treść, bowiem cytaty zazwyczaj są inteligentne, zawierają różne życiowe prawdy lub wypowiedzi znanych osób, tym samym podnosząc wartość artystyczną dekoracji. Obraz z cytatem to nowoczesna, a zarazem bardzo ciekawa, często romantyczna, nastrojowa, nawet zabawna dekoracja, idealna zarówno do salonu, jak i do sypialni czy pokoju dziecka.

Obraz z cytatem - cytaty na obrazach - dekoracje z zachodem słońca plakaty z napisami obrazy z ludźmi ozdoby z napisami

Darmowa dostawa

dla zamówień powyżej 500 zł

Darmowe próbki materiałów

Sprawdź grubość, fakturę oraz nasycenie kolorem

Polska firma

Polskie produkty, polska gwarancja

100% personalizacji

Kazdy produkt dopasujemy wymiarem i kolorem