20% taniej wszystkie dekoracje. Skorzystaj z kodu PROMO20 i ciesz się specjalnym rabatem! 🎉🍁
podaj w koszyku kod PROMO20
-20%
obrazy drukowane na płótnie

Obraz nad kanapę w pokoju gościnnym to najlepsze miejsce do powieszenia eleganckiej dekoracji

Obraz nad kanapę stwórz własną galerię sztuki

Obraz nad kanapę w pokoju gościnnym to najlepsze miejsce do powieszenia eleganckiej dekoracji. Pomieszczenia udekorowane obrazami nad kanapę nabiorą szyku i elegancji. Różnorodność współczesnych grafik sprawia, że do każdego wnętrza można dopasować obraz nad kanapę utrzymany w określonym stylu. Nowoczesne obrazy nad kanapę to wydrukowane na płótnie reprodukcje prac malarskich, grafik lub fotografii. Obszerną kategorię stanowią też dekoracje z literami, układającymi się w hasła motywacyjne, żartobliwe albo opisujące uczucia i emocje. Współczesne obrazy nad kanapę wyeksponowane na podkładzie naciągniętym na sosnowe blejtramy nabierają spektakularnego charakteru, a wysoka jakość ich wykonania pozwala przeobrazić monotonne wnętrze w intrygującą galerię. Bogactwo uniwersalnych wzorów na obrazach pozwala do każdego pomieszczenia dobrać odpowiednią dekorację. I tak na przykład motywy kwiatowe, oraz przedstawiające delikatne gałęzie drzew nadają pomieszczeniu wysublimowany charakter i otulają je aurą tajemniczości. Tego typu obrazy nad kanapę doskonale będą wyglądały w salonie utrzymanym w tradycyjnym stylu w towarzystwie klasycznych mebli i na tle jasnych ścian. Będą też wspaniałym uzupełnieniem romantycznej aranżacji pokoju dziennego, podkreślając piękno ponadczasowej elegancji. Z kolei fotografie z zabytkowymi samochodami, utrzymane w czarno-białych tonacjach z jaskrawym akcentem kolorystycznym, wprowadzą do salonu klimat z przeszłości i doskonale sprawdzą się w pomieszczeniu w stylu retro. Mogą również stanowić intrygujący kontrapunkt w salonie zaaranżowanym nowocześnie, a nawet industrialnie. Obrazy na płótnie, oprócz roli dekoracyjnej, mogą też posłużyć jako element, dzięki któremu optycznie zmienimy wymiary naszego salonu. Motywy architektoniczne typu: panoramy miast, mosty, kręte schody lub uliczki, a także niektóre pejzaże przyrodnicze, mają niemal magiczną właściwość wizualnego poszerzania lub podwyższania zbyt ciasnego pomieszczenia. Wielu z nas decyduje się na ozdobienie ścian swoich domowych salonów obrazami na płótnie. To ponadczasowa i uniwersalna dekoracja, która jednak spełni swoje zadanie tylko wtedy, jeśli zostanie odpowiednio wyeksponowana w danym pomieszczeniu.Polecamy :

  • obraz nad kanapę – dyptyk
  • obraz nad kanapę – tryptyk
  • obraz nad kanapę – kaskada

Zobacz obraz nad kanapę na stronie naszego sklepu 

Obraz nad kanapę wybierz reprodukcję, grafikę lub fotografię

Jeśli więc chcemy powiesić jeden duży obraz, najlepiej gdy znajdzie się on w centralnym punkcie wnętrza, na przykład nad kanapą. Istotne jest, aby został umieszczony symetrycznie po środku poziomej linii, wyznaczonej przez dany mebel.

Pamiętajmy jednocześnie, że idealna wysokość, na której wieszamy pojedynczy obraz nad kanapę, nie powinna przekraczać wysokości linii oczu osoby średniego wzrostu. W ten sposób zostanie on najkorzystniej wyeksponowany i nikt nie przejdzie koło niego obojętnie. Jeżeli decydujemy się powiesić obok siebie kilka mniejszych prac, możemy wybrać jeden spośród wielu układów kompozycyjnych – pionowych, poziomych lub też kaskadowych. Dobrze jest pamiętać o tym, że obrazy nad kanapę różnej wielkości umieszczamy w jednej linii, wyrównując do górnych lub dolnych części ram. Najlepszym tłem dla naszej domowej galerii będą jasne ściany. Można wówczas powiesić na nich barwne grafiki lub prace malarskie, które będą się wspaniale wyróżniać na bladej powierzchni. Jeśli jednak ściany danego pomieszczenia utrzymane są w ciemniejszych tonacjach, wówczas najlepiej zdecydować się na obrazy w jasnej kolorystyce, albo oprawić je w białe passe-partout. Warto zwrócić uwagę również na to, że na wąskiej ścianie najkorzystniej będą reprezentować się niewielkie grafiki, lub też kilka prac powieszonych obok siebie. Z kolei duża powierzchnia ściany to najlepsze miejsce dla dużego pojedynczego obrazu nad kanapę. Na stronie internetowej http://obrazynasciany.pl/obrazy/do-salonu/ znajdziemy wiele propozycji obrazów na płótnie, które sprawdzą się nie tylko w domowej przestrzeni, ale również w firmie lub lokalu usługowym. Wśród przedstawionych na powyższej stronie dekoracji możemy znaleźć wydrukowane reprodukcje prac malarskich, a także grafik i fotografii.

Darmowa dostawa

dla zamówień powyżej 500 zł

Darmowe próbki materiałów

Sprawdź grubość, fakturę oraz nasycenie kolorem

Polska firma

Polskie produkty, polska gwarancja

100% personalizacji

Kazdy produkt dopasujemy wymiarem i kolorem