🌞🛠️ Letni remont zyska nowy wymiar z naszą promocją -33%! Użyj kodu LATO33 i odmień swoje ściany! 🎨🏡
podaj w koszyku kod: lato33
-33%
obrazy na płótnie miasto

Obraz na płótnie panorama miasta – salon, sypialania czy przedpokój

Obrazy są bardzo popularną formą dekoracji wnętrz, a w pokojach i korytarzach pojawiają się już od wielu stuleci. Te nowoczesne kompozycje niewiele różnią się od dawnych obrazów treścią, bowiem wciąż pojawiają się na nich postacie, krajobrazy i panoramy miejskie, a także martwa natura. Różnica, jaka definiuje dzisiejsze dekoracje to przede wszystkim technika tworzenia współczesnych dzieł oraz spojrzenie na prezentowany temat. Przykładem są kompozycje z panoramami miejskimi – wciąż te same, co sto lat temu, a jednak odmienne z uwagi na wygląd współczesnych miast. Takie obrazy jak panoramy miast, czy z biżuterią dopełniają wystrój wnętrz i decydują o jego klimacie – współczesnym lub retro, zależnie od kompozycji.

Obraz na płótnie – panorama miasta to nie tylko dekoracja, która wypełnia wolną przestrzeń nad kanapa czy łóżkiem. To również rodzaj niepisanego dokumentu, będący zapisem rzeczywistości, jaką widział fotograf wykonujący zdjęcie. Z tego powodu kompozycje prezentujące widoki miejscach ulic, placów i skwerów są na tyle współczesne, na ile ukazują charakter nowoczesnych budynków, ulic, samochodów i innych elementów miejskiego krajobrazu. Taki obraz jest doskonałym przykładem, że ten sam z pozoru temat może być ujęty całkiem inaczej tworząc kompozycję nowoczesną, klasyczną, a nawet bardzo stylową, cofająca się w czasie o kilkaset lat. Ta ostatnia to klimat uliczek starego średniowiecznego miasteczka.

Każdy, przedstawiony w kolekcji na stronie http://obrazynasciany.pl/obrazy/panoramy-miast/ obraz na płótnie – panorama miasta, jest zupełnie odmiennym sposobem prezentacji tego samego tematu, dzięki czemu każda z tych kompozycji posiada swój własny klimat. Można tu znaleźć sielskie obrazy retro, stylem nawiązujące do przeszłości nie tylko poprzez wybór starej zabudowy, ale i kolorystykę – zazwyczaj w tonacji sepii. Do takich zalicza się chociażby panorama Florencji lub rzut oka na Most Karola w Pradze. Przeciwnym biegun to nowoczesne panoramy Nowego Jorku i Manhattanu, wyróżniające się wysoką zabudową, szklanymi domami, intensywnym ruchem ulicznym i magią wszechobecnych neonów.

Obraz na płótnie panorama miasta – ciekawa stylizacja

Elementem przejściowym pomiędzy stylowymi obrazami w sepii, a nowoczesnym spojrzeniem na miasto są kompozycje dzielone, na których pojawiają się obrazy z przeszłości. To ciekawy kontrast pomiędzy tematyką retro, a bardzo nowoczesnym podejściem do formy. Obrazy tego typu świetnie sprawdzą się w stylizacjach vintage, w których typowe jest połączenie elementów z czasów obecnych z dodatkami nawiązującymi do przeszłości sprzed minimum 10 lat. Co ciekawsze w stylizacjach vintage nie jest konieczne wykorzystywanie oryginalnych produktów sprzed lat, ale można tworzyć je dziś, wzorując się na przeszłości. Kaskady i tryptyki z panoramami w sepii są takim właśnie nowoczesnym tworem z elementem dawnych lat.

Obraz na płótnie panorama miasta - ozdoby Florencją obraz panorama NY obrazy Pragi widok na miasto

Darmowa dostawa

dla zamówień powyżej 500 zł

Darmowe próbki materiałów

Sprawdź grubość, fakturę oraz nasycenie kolorem

Polska firma

Polskie produkty, polska gwarancja

100% personalizacji

Kazdy produkt dopasujemy wymiarem i kolorem