Wiosenne porządki! Odmień wnętrze i złap 30% rabatu z kodem: WIOSNA
Podaj w koszyku kod: WIOSNA
-30%
obrazy San Francisco

Obraz most Golden Gate – piękny motyw na ścianę

Mosty w ostatnich latach coraz częściej pojawiają się na obrazach, a jest to z pewnością efektem zdecydowanej zmiany podejścia do aranżacji wnętrz oraz wykorzystywania w tych aranżacjach nowych ujęć krajobrazu, także tych bardziej technicznych, związanych z rozwojem cywilizacji. Klasyczne pejzaże to idealne odwzorowanie natury, a powstanie takiego widoku często wymaga od fotografa poświęcenia wielu godzin, w czasie których oczekuje on na idealne ujęcie. Mosty to dekoracje, których piękno nie tkwi w samym otoczeniu, ale w symbolice, nawiązującej do umiejętności konstruktorów, do łączenia dwóch różnych światów, tworzenia więzi między nimi, ale też urody samych budowli, często bardzo harmonijnych i uporządkowanych.

Jedną z kompozycji zaliczanych do tej kategorii jest obraz Most Golden Gate, który w ciekawej wersji kolorystycznej został zaprezentowany na stronie http://obrazynasciany.pl/sklep/obraz-czerwony-golden-gate/. Most ten należy do bardzo wyjątkowych z uwagi na jego rolę w historii i nierozerwalny związek z Ameryką. Obok Statuy Wolności i Białego Domu jest to trzeci z kolei najbardziej rozpoznawalny element amerykańskiego krajobrazu, dodatkowo jeszcze utrwalany w pamięci wzrokowej ludzi przez umieszczanie go w wielu filmach fabularnych. Charakterystyczna sylwetka, często skąpana we mgle unoszącej się znad zatoki, jako motyw obrazu jest bardzo amerykańska, a zarazem wnosi do wnętrza element tej specyficznej kultury i wolności kraju zza oceanu.

Obraz most Golden Gate

Most Golden Gate, jako motyw obrazu ma jeszcze jedną ważną zaletę. Jest on wyjątkowo atrakcyjnym tematem z uwagi na lokalizację, całkowicie odseparowaną od położonego po drugiej stronie zatoki miasta, a więc możliwą do fotografowania, jako jedyny element obrazu. Długa sylwetka mostu jest doskonałym tematem na obrazy panoramiczne, które świetnie wypełniają przestrzeń nad niską kanapą czy małżeńskim łóżkiem. Kolejnym elementem decydującym o atrakcyjności tej konstrukcji jest wspomniana mgła, która tworzy fantastyczną scenerię dając twórcom szerokie możliwości kreowania wyjątkowo pięknych zdjęć. Mgła decyduje też o oświetleniu, a pojawiając się i znikając sprawia, że most Golden Gate przybiera setki różnych oblicz zależnie od pory dnia czy roku.

Zaprezentowany w zakładce obraz Most Golden Gate jest też przykładem, jak można tę kompozycję modyfikować, dzięki czemu powstaje dekoracja z kolorystycznym akcentem. To motyw, który świetnie współistnieje z każdym wystrojem, dodając do niego swój drobny akcent – tu w kolorze czerwieni, ale możliwy też do wykonania w wielu innych odcieniach. To świetny sposób na zintegrowanie obrazu z całością wystroju, tworząc jedną, aranżacyjną całość z elementem współczesnej architektury i nawiązaniem do klimatu odległej Ameryki. Obraz Most Golden Gate nie musi być jednak dekoracji współczesną, bowiem przedstawiony w sepii, sam już liczący wiele lat będzie świetnym uzupełnieniem stylizacji wnętrz z czasów Capone, albo Marylin Monroe.

Obraz most Golden Gate - ozdoby z mostami obraz z architekturą tryptyk golden gate nocą kaskada most golden gate

Darmowa dostawa

dla zamówień powyżej 500 zł

Darmowe próbki materiałów

Sprawdź grubość, fakturę oraz nasycenie kolorem

Polska firma

Polskie produkty, polska gwarancja

100% personalizacji

Kazdy produkt dopasujemy wymiarem i kolorem