20% taniej wszystkie dekoracje. Skorzystaj z kodu PROMO20 i ciesz się specjalnym rabatem! 🎉🍁
podaj w koszyku kod PROMO20
-20%
obrazki do kuchni z kawą

Obraz kawowy

Nowoczesne obrazy różnią się od tych, jakie możemy oglądać w galeriach czy muzeach zarówno techniką wykonania, jak i tematyką. Nie oznacza to jednak, ze oba te elementy nie mają ze sobą nic wspólnego, bowiem to właśnie nowoczesna technika spowodowała, ze na obrazach pojawia się znacznie więcej motywów, niż przez stu czy dwustu laty. Zastosowanie aparatu fotograficznego pozwoliło na umieszczanie w tematyce obrazu praktycznie wszystkiego, co znajduje się w naszym otoczeniu, a dodatkowym urozmaiceniem bywają rożnego rodzaju przekształcenia komputerowe, modyfikacje kolorów i wielkości, a także możliwość tworzenia kompozycji łączonych i kolaży.

Wśród nowoczesnych kompozycji swoje miejsca ma również obraz kawowy. Jego tematyką jest oczywiście kawa w wielu różnych postaciach, czego przykład stanowi kolekcja ze strony http://obrazynasciany.pl/obrazy/kawowy/. Wszystkie zaprezentowane w niej obrazy posiadają jedną wspólną cechę, jaką jest ich tonacja kolorystyczna, bowiem każda z kawowych kompozycji wyróżnia się ciepłym odcieniem brązu lub beżu. Nawet te obrazy, w których zastosowano intensywne kolorystycznie elementy nadal zachowują swój ogólny klimat typowy dla tej kolekcji tematycznej. Ta jednolitość sprawia, że łatwo je dopasować do konkretnej aranżacji wnętrza.

Obraz kawowy

Obraz kawowy to dekoracja, która niewątpliwe posiada wiele zalet. Brąz i beż to barwy przyjemne, bezpieczne, budzące pozytywne skojarzenia podobnie, jak aromat kawowych ziaren. Kawowy napar dla wielu osób jest prawdziwym remedium na stres i różne codzienne problemy, ale smak kawy oraz jej zapach pobudzają również nasze zmysły do odczuwania wyjątkowej przyjemności. Nawet te osoby, które nie lubią smaku kawy zachwycają się jej zapachem i relaksują się w miejscach, w których przyrządzany bywa ten napój. Obraz wprawdzie nie posiada aromatu, ale przez samo skojarzenie i pobudzanie naszej wyobraźni sprawia, że w jego otoczeniu możemy czuć się dobrze i odbierać pozytywne emocje.

Obrazy z motywem kawy nie muszą być jednorodne, czego przykładem jest zaprezentowana kolekcja. Różni je zarówno kształt, od klasycznych kompozycji panoramicznych, przez obrazy dzielone dwu i trzyelementowe po bardzo rozbudowane kaskady. Temat kawy też bywa ujmowany wielorako, od prostych napisów wykonanych różnymi czcionkami i w wielu językach, po kolaże, na których kawowe ziarna zajmują miejsce obok filiżanek i młynków, tworząc całą kawową historię. Ta ostatnia świetnie prezentuje się na wąskim tryptyku. Obraz kawowy to nie tylko świetna dekoracja do kuchni czy jadalni, ale również do salonu i sypialni, gdzie zapewni nam odrobinę pozytywnych wrażeń.

dekoracja do pubu dekoracje z filiżanką ozdoby w brązie kawa w dyptyku

Darmowa dostawa

dla zamówień powyżej 500 zł

Darmowe próbki materiałów

Sprawdź grubość, fakturę oraz nasycenie kolorem

Polska firma

Polskie produkty, polska gwarancja

100% personalizacji

Kazdy produkt dopasujemy wymiarem i kolorem