🌞🛠️ Letni remont zyska nowy wymiar z naszą promocją -33%! Użyj kodu LATO33 i odmień swoje ściany! 🎨🏡
podaj w koszyku kod: lato33
-33%
obraz z abstrakcją

Obraz dym

Nowoczesne obrazy to szeroka gama tematyczna kompozycji, wśród których znalazły się zarówno te tradycyjne pejzaże czy motywy kwiatowe, jak i wiele współczesnych abstrakcji. Nowoczesność przejawia się też w układzie kompozycji, bowiem obok typowych obrazów jednoelementowych pojawiły się kompozycje dwu i trójdzielne, a także najbardziej nowoczesne kaskady. W tej ogromnej kolekcji można też znaleźć takie obrazy, które doskonale odzwierciedlają klimat naszych czasów, łącząc w sobie elementy futurystyczne, z cyfrowa techniką tworzenia, dzięki której powstają nie tylko obrazy drukowane na winylu czy płótnie, ale też tworzone nie za pomocą pędzla, lecz przy udziale cyfrowych narzędzi graficznych. Do takich motywów zaliczają się niemal wszystkie abstrakcje.

Kompozycje abstrakcyjne, pomimo że nie ukazują nic konkretnego, w rzeczywistości są starannie zaprojektowanym i przemyślanym układem plam barwnych, linii, figur geometrycznych, które mają na celu wyobrażenie określonych emocji. Każdy z takich obrazów nieco inaczej przemawia do odbiorcy i może też być inaczej przez niego interpretowany. Obraz z motywem dymu, który znajduje się na stronie http://obrazynasciany.pl/sklep/kaskada-abstrakcyjna-smuga-dymu/ to szczególny przykład połączenia w jednej kompozycji wszystkich tych cech, które są znamieniem współczesnego spojrzenia na sztukę, zarówno w kontekście tematu, jak i formy oraz bardzo modnej w ostatnich latach kolorystyki.

Obraz dym jest kompozycją o delikatnej dynamice, która podsuwa naszej wyobraźni obraz smugi unoszącej się z komina, delikatnie rozwiewanej przez powiew wiatru, wskazującej jego kierunek. Położenie smugi sugeruje powiew wiatru jest na tyle silny, iż możemy odczuwać go na skórze, mając wrażenie lekkiego orzeźwienia. Jednocześnie doskonała wręcz płynność kompozycji sprawia, że mamy ochotę zapomnieć o własnym ciele i unosić się w powietrzu wraz z ulotnym dymem. To obraz, który pozwala nam się relaksować, nastraja do refleksji, wzmacnianej jeszcze liliowym odcieniem kompozycji – kolorem przypisywanym osobom o bogatej wyobraźni, marzycielom i romantykom.

Poza niewątpliwie współczesnym podejściem do tematu, jaki prezentuje obraz dym nowoczesność przejawia się w nim również w formie kaskadowego układu kompozycji. Podział obrazu na kilka elementów, dodatkowo umieszczonych na ścianie w sposób asymetryczny sprawia, że całość w bardzo wyraźny sposób wpływa na klimat wnętrza. Dodatkowo kaskada jest obrazem dużym wymiarowo, a więc doskonale wypełnia pustą przestrzeń nad niską kanapą lub ścianę w przestronnym lofcie. Ciekawa jest również kolorystyka obrazu, bowiem fioletowa smuga na białym tle doskonale sprawdzi się, jako akcent kolorystyczny w jasnych wnętrzach, w których zastosowano fiolet, jako dodatek do wystroju.

obraz dym obraz turkusowa smuga obrazy abstrakcje obrazy smuga dym

Darmowa dostawa

dla zamówień powyżej 500 zł

Darmowe próbki materiałów

Sprawdź grubość, fakturę oraz nasycenie kolorem

Polska firma

Polskie produkty, polska gwarancja

100% personalizacji

Kazdy produkt dopasujemy wymiarem i kolorem