reprodukcja opbrazu maki

Piękne maki obrazy na Twojej ścianie

Kwiaty są bardzo popularnym tematem obrazów najprawdopodobniej, dlatego, że stanowią wyjątkowo bogatą kolekcję gatunków, kolorów, rodzajów stwarzających niemal nieograniczone możliwości tworzenia kompozycji. Z drugiej strony to tematy uniwersalne i zawsze wywołujące pozytywne emocje, dzięki czemu nadają się do sypialni, biur, przedszkoli czy oficjalnych gabinetów. Poszczególne gatunki kwiatów oraz sposób ich zaprezentowania na obrazie niosą ze sobą określony przekaz i ładunek emocjonalny, który wywołuje wrażenie na odbiorcy. Szczególnym walorem takich obrazów jest ich kolorystyka, bowiem w bogactwie gatunków i odmian nie ma barwy lub jej odcienia, którego nie można znaleźć w naturze.

Do wyjątkowych zarówno pod względem emocjonalnym jak i kolorystycznym z pewnością zaliczają się kwiaty maki. Pierwszym skojarzeniem, jakie wywołują te kwiaty jest Monte Casino i legendarna bitwa okupiona krwią polskich żołnierzy, jednak patriotyzm i takie odniesienie są typowe dla osób ze starszych pokoleń, a młodsi bardziej zwrócą uwagę w kierunku naturalnych polskich krajobrazów i subtelnych czerwonych kwiatków, jakie zasiedlają dzikie łąki czy też wplatają swoją piękną czerwień w łany zbóż. Właśnie ten szczególny kolor sprawia, że są to kwiaty o wyjątkowych możliwościach i niepowtarzalnym pięknie, a w kompozycjach na obrazach wyróżniają się i przyciągają wzrok.

Przedstawiające maki obrazy, których doskonałym przykładem jest ten ze strony http://obrazynasciany.pl/sklep/obraz-czerwone-maki/ to kompozycje wprowadzające do wnętrza klimat zapożyczony z polskiej wsi, z sielskiego krajobrazu, jaki towarzyszy wiejskim, krytym słomianą strzechą chatom, jaki pojawia się na dzikich łąkach, wciąż jeszcze niezmienionych ręką człowieka. To barwa, która pięknie ożywi wnętrze i zaakcentuje kolorowe dodatki, doskonale współistniejąc z czerwonymi poduszkami, serwetkami czy innymi dodatkami do wystroju wnętrza. Maki na obrazach są też bardzo swojskie, nieoficjalne, budzące skojarzenia z naturą, prawdziwym rodzinnym domem i spacerami polną drogą wśród dojrzewających łanów pszenicy i brzozowych zagajników.

Maki obrazy

Kompozycje kwiatowe, nawet te wykorzystujące jeden gatunek nie stanowią jednolitej kategorii, dlatego również wykorzystujące w swojej tematyce czerwone maki obrazy mogą być mniej lub bardziej wyraziste, opierając się wyłącznie na żywej czerwieni tych kwiatów, albo traktując je, jako ciekawy akcent kolorystyczny w dużym kolorowym bukiecie. Maki nie muszą też być częścią wiązanki, bo jako te naturalne, delikatne polne kwiaty o wiele ciekawiej zaprezentują się na tle krajobrazu, akcentując i przeplatając delikatną zieleń trawy czy złoty odcień zbóż. Tego typu obrazy jednak zawsze, bez względu na sposób prezentacji, swoim klimatem będą nawiązywać do natury i polskich krajobrazów, wprowadzając do wystroju rustykalny klimat i nieco siermiężnego, wiejskiego wdzięku.

tryptyk czerwone maki obrazy obraz rysunkowe maki maki na łące obraz różowe maki

Darmowa dostawa

dla zamówień powyżej 500 zł

Darmowe próbki materiałów

Sprawdź grubość, fakturę oraz nasycenie kolorem

Polska firma

Polskie produkty, polska gwarancja

100% personalizacji

Kazdy produkt dopasujemy wymiarem i kolorem