Wiosenne porządki! Odmień wnętrze i złap 30% rabatu z kodem: WIOSNA
Podaj w koszyku kod: WIOSNA
-30%

Ładne obrazy do salonu

Salon jest pomieszczeniem reprezentacyjnym w każdym domu, a ponieważ stanowi jego wizytówkę i jest miejscem, w którym istotna bywa odpowiednia atmosfera, warto pomyśleć o udekorowaniu go odrobiną sztuki. Możliwości dekorowania współczesnych wnętrz są niemal nieograniczone, jednak żadna inna dekoracja nie stworzy takiego efektu, jaki zapewnia odpowiednio dobrany obraz. Pomimo stosowania podobnych technik przy tworzeniu fototapet i oklein sama forma obrazu – kompozycji wydrukowanej na płótnie i oprawionej w gustowną ramę – jest synonimem dzieła o wyjątkowej wartości artystycznej. Nawet kompozycje, jakie się na nim pojawiają, mogą być podobne do tych tworzonych przez dawnych malarzy.

Zastanawiając się gdzie i jak wybierać ładne obrazy do salonu warto zajrzeć do kolekcji na stronie http://obrazynasciany.pl/obrazy/do-salonu/, w której znalazł się szeroki przegląd kompozycji z różnych obszarów tematycznych, a także o różnych formatach, układach i kolorystyce. Każdy z tutejszych obrazów jest dziełem do innego rodzaju wnętrza. Osoby urządzające salony w klasycznym stylu znajdą tu tradycyjne pejzaże przedstawiające drogę wśród drzew, czy widok na jezioro. Romantyczny salonik kobiecy w stylu shabby chic pięknie ozdobi obraz z bukietem róż w delikatnym pastelowym kolorze, a do bardziej nowoczesnych aranżacji można wybrać kompozycję, której naturalne barwy przekształcono w kolor świetnie pasujący do stylu wystroju. Przykładem tej ostatniej jest obraz z drogą w szpalerze fioletowych drzew.

Ładne obrazy do salonu – ożywiające każde pomieszczenie

Ładne obrazy do salonu to pojęcie bardzo ogólne i z pewnością subiektywnie, bowiem to, co podoba się jednym osobom, może budzić wątpliwości innych. W tym kontekście jednak pojęcie to oznacza, że kompozycje na obrazach powinny być w miarę neutralne, najlepiej zaczerpnięte ze świata przyrody, który jest akceptowany i lubiany przez każdego. Z uwagi na równie ogólny charakter salonu takie obrazy będą dla niego najlepszym wyborem. Równie neutralne są też martwe natury w klasycznym rozumieniu, czyli te przedstawiające owoce i warzywa, codzienne przedmioty, także te stare, pokryte patyną czasu. Nieco mniej adekwatne do klasycznych wnętrz będą kompozycje z elementami techniki, gazet, jedzenia i innych tematów dedykowanych konkretnym wnętrzom.

Wybierając obraz do salonu warto też zwrócić uwagę na wielkość i intensywność kolorów kompozycji, bowiem mają one współistnieć z wystrojem i zapewniać pożądane efekty. Kolorowe obrazy Anny Wach z pewnością ożywią wystrój stonowany, oraz wprowadzą nieco bajkowego luzu i humoru. Równie atrakcyjne, a przy okazji też bardzo dynamiczne mogą być kompozycje abstrakcyjne. Z kolei czarno-biały dyptyk z surowymi, bezlistnymi drzewami to przykład chłodnej koncepcji do minimalistycznych wnętrz, albo do pokoju w intensywnych kolorach. Dyptyki, tryptyki, obrazy z napisami i modyfikowane kolorystycznie to przykład nowoczesnego spojrzenia na sztukę, dlatego ich dobieranie do klasycznych salonów wymaga ostrożności. O wiele lepiej takie obrazy sprawdza się w nowoczesnych salonach i loftach.

Ładne obrazy do salonu - tryptyk z krajobrazem dyptyk z drzewami dekoracje z kwiatami obrazy z liliami

Darmowa dostawa

dla zamówień powyżej 500 zł

Darmowe próbki materiałów

Sprawdź grubość, fakturę oraz nasycenie kolorem

Polska firma

Polskie produkty, polska gwarancja

100% personalizacji

Kazdy produkt dopasujemy wymiarem i kolorem