Wiosenne porządki! Odmień wnętrze i złap 30% rabatu z kodem: WIOSNA
Podaj w koszyku kod: WIOSNA
-30%
obraz słodki kotek

Obrazy koty dzikie

Koty są zwierzętami, które o okresie kilku tysięcy lat historii wielokrotnie pojawiały się w towarzystwie człowieka, jako symbole religijne, towarzysze władców, zwierzęta magiczne i w wielu innych rolach. Udomowione nie zawsze pozostają do końca pod kontrolą swoich panów wykazując się dużą niezależnością i indywidualizmem. Z drugiej strony kot od niepamiętnych czasów jest utożsamiany z ciepłem domowego ogniska, a jeśli zwija się w kłębek i pomrukuje, przekazuje otoczeniu informację, że ten dom jest przesycony rodzinnym ciepłem, bezpieczny, syty i pełen miłości. Podobną wymowę mają też koty na obrazach, często pojawiające się na nich w różnych sytuacjach, samodzielnie lub w towarzystwie człowieka.

Dzikie i domowe koty obrazy ukazują w wielu różnych kompozycjach, których różnorodność prezentuje kolekcja na stronie http://obrazynasciany.pl/?s=kot. To nie tylko kolorystyka, zróżnicowana zależnie od rodzaju kompozycji, techniki jej wykonania i autora, jak i klimat takich dekoracji. Kot niemal w każdej z nich jest elementem pozytywnym, budzącym określone skojarzenia, dzięki którym wnętrze zyskuje nie tylko na atrakcyjności wynikającej z artystycznego obrazu, ale też na rodzinnym, przyjemnym charakterze, zachęcającym do rozluźnienia się, wypoczynku i poczucia bezpieczeństwa. Tak jak mruczący kot okazuje swoje zadowolenie, tak obraz z wizerunkiem kota może budzić zadowolenie mieszkańców.

Obrazy koty

Obrazy z kotami mogą też być zabawne, wesołe, zarówno dzięki barwnej kolorystyce, jak i sytuacjom, w jakich te zwierzęta się pojawiają. Innych charakter będzie miał obraz z kotem odpoczywającym na kolanach swojej zamyślonej pani, a inny – bardziej radosny, zabawny – ten z młodym kotkiem goniącym za motylem czy zaczajonym na francuskie śniadanie. Takie kompozycje zawierają w sobie ładunek beztroski, wesołości i swobody typowej dla ludzi młodych, a we wnętrzach odmładza również wszystkich pozostałych bywalców pozwalając przez chwilę nacieszyć się swobodą i odsunięciem w niepamięć tego, co wypada. Szczególnie intensywnie oddziałują na naszą wyobraźnię widoki przymilnych małych kociaków podczas beztroskiej, często bezmyślnej zabawy.

Prezentujące wesołe, kolorowe koty obrazy to również element fantazji, sposób na odzwierciedlenie, przeniesienie na płótno marzeń, które zamiast w rzeczywistej formie pojawiają się w postaci magicznego kolorowego kota. To przecież on towarzyszy zawsze dobrej wróżce, to on zasada na dachu domu czarownicy i to on jest uosobieniem tego, co wykracza poza świat realny. Koty na obrazach mogą swoim wyglądem, miną, ułożeniem ciała, a nawet otoczeniem, w jakim się znajdują wyrażać przeróżne emocje podobne jak człowiek eksponujący uczucia mową ciała czy konkretnym grymasem, dlatego obrazy z kotami są doskonałymi dekoracjami pozwalającymi na kształtowanie klimatu danego wnętrza.

obraz kobieta z kotem - Obrazy koty obraz kot z niebieskimi oczami dyptyk dwa koty obraz kocurek

Darmowa dostawa

dla zamówień powyżej 500 zł

Darmowe próbki materiałów

Sprawdź grubość, fakturę oraz nasycenie kolorem

Polska firma

Polskie produkty, polska gwarancja

100% personalizacji

Kazdy produkt dopasujemy wymiarem i kolorem