Wiosenne porządki! Odmień wnętrze i złap 30% rabatu z kodem: WIOSNA
Podaj w koszyku kod: WIOSNA
-30%
tryptyki z dmuchawcami

Jak zaaranżować sypialnie obrazami – ciekawe pomysły

Sypialnia to pomieszczenie tworzone z myślą o nocnym wypoczynku, ale to nie jest jedyna funkcja, jaką w tradycyjnym domu pełni ten pokój. Pomimo swojej nazwy w dzisiejszych domach sypialnie są bardziej pokojami osobistymi, w których każdy domownik przechowuje swoje własne sekrety i może na kilka chwil odseparować się od zewnętrznego świata delektując ciszą sprzyjającą zarówno wypoczynkowi, jak i pracy czy nauce. Szczególny charakter mają sypialnie małżeńskie urządzane z myślą o spaniu, wyposażone zaledwie w łóżko i stoliki nocne, niekiedy też w pojemną szafę i toaletkę.

Bez względu na charakter jednak aranżowanie sypialni wymaga kompleksowego stworzenia na jej wystrój i doboru nie tylko mebli, ale również dekoracji. Do tych ostatnich zaliczają się również obrazy, których nie powinno zabraknąć w sypialnianym wnętrzu. Pomimo przekonania, że to pokój do spania i najważniejsze jest w nim wygodny materac warto pamiętać, iż przed snem większość z nas ma zwyczaj czytania w łóżku, słuchania radia a nawet oglądania telewizji. Obcowanie z wnętrzem to również czas w ciągu dnia, kiedy chcemy nieco odpocząć od hałasu domu, uciąć sobie krótką drzemkę lub po prostu poleżeć słuchając muzyki czy czytając książkę. Otoczenie powinno sprzyjać temu relaksowi, dlatego tak ważny jest też wybór odpowiedniego obrazu.

Jak zaaranżować sypialnie obrazami

Pierwsze skojarzenia, jakie pojawiają się podczas poszukiwania obrazów do sypialni to kolory i wzory, które będą jak najbardziej spokojne, statyczne i relaksujące. W rzeczywistości aranżacje sypialni wymagają nieco innego podejścia, a kolekcja ze strony http://obrazynasciany.pl/obrazy/do-sypialni/ pokazuje, że widok zielonego lasu czy spokojnego jeziora nie są jedynymi, jakie mogą zdobić to wnętrze. To również bardzo dynamiczne kompozycje abstrakcyjne, które – jak się wydaje – bardziej pobudzają niż usypiają, jednak nawet w tych płynących liniach i żywych plamach można dostrzec coś przyjaznego, sprzyjającego wypoczynkowi. Większość sypialnianych obrazów wyróżnia się płynnością kształtów, lekkością formy, która przelewając się, płynąc, wirując wprawia nas w swoisty trans.

Aranżowanie sypialni z udziałem obrazów wymaga zastosowania podobnych zasad, jakie bywają wskazówką w dekorowaniu salonu czy przedpokoju z tym, że w sypialni można sobie też pozwolić na kompozycje bardziej intymne, osobiste, nawet erotyczne. Salon to miejsce bardzo ogólne, przeznaczone dla dzieci, dorosłych domowników i gości, dlatego do niego wybieramy obrazy neutralne. Te z podtekstem, z wyznaniami miłości, z sylwetkami w intymnych uściskach czy kompozycja, która jednoznacznie budzi skojarzenia erotyczne są idealnym dopełnieniem sypialni małżeńskiej. Nie trzeba zapewne wspominać, że ważnymi kryteriami doboru są też kolory i styl kompozycji opasujące do ogólnego wystroju wnętrza.

Jak zaaranżować sypialnie obrazami - dekoracje z roślinami dyptyk dwa koty naklejka kosmos ozdoby ze zwierzętami

Darmowa dostawa

dla zamówień powyżej 500 zł

Darmowe próbki materiałów

Sprawdź grubość, fakturę oraz nasycenie kolorem

Polska firma

Polskie produkty, polska gwarancja

100% personalizacji

Kazdy produkt dopasujemy wymiarem i kolorem