Your Cart
Odwilż cenowa dekoracji już ruszyła! 20% rabatu z kodem: PROMO20
podaj w koszyku kod: PROMO20
-20%

Designerskie obrazy

Nowoczesne wnętrza mieszkań w domach jednorodzinnych czy apartamentowcach, jakie stają się coraz częściej naszą własnością stawiają też nowoczesne wymagania w odniesieniu do ich wystroju i wyposażenia. O nowoczesności w dużej mierze decyduje dobór mebli i dekoracji, bo przecież to one sprawiają, że zwykłe cztery ściany zmieniają się przytulną sypialnię lub minimalistyczny, wypełniony światłem pokój dzienny. Jednym z elementów, jakie mogą wpływać na klimat takich wnętrz są designerskie obrazy tworzone w stylu abstrakcyjnym, enigmatycznie skomplikowane i zarazem bajkowo piękne – kolorowe lub jednostajne, dynamiczne lub statyczne, zrównoważone czy harmonijne.

Abstrakcja jest tym rodzajem obrazu, który z jednej strony wywodzi się z artystycznych korzeni ludzkości i stanowi przykład pierwszej, wyprzedzającej słowo mówione komunikacji, a z drugiej nieodłącznie kojarzy się z czymś współczesnym, a nawet futurystycznym. Ogromną zaletą abstrakcji jest możliwość przedstawienia praktycznie każdego nastroju, co nie jest tak łatwe i oczywiste w przypadku pejzaży, martwej natury a już tym bardziej portretów. Designerskie obrazy zaprezentowane na stronie http://obrazynasciany.pl/obrazy/abstrakcje/ są doskonałym przykładem, jak ogromna różnorodność emocji zawiera się w tego rodzaju kompozycjach.

Designerskie obrazy

Różnorodność w przypadku takich obrazów można rozpatrywać zarówno w kontekście rodzaju i układu plam, linii, kształtów, jak i w odniesieniu do kolorystyki całości. Zarówno jedne, jak i drugie mogą sprawić, że obraz będzie dynamiczny i na obserwatorze wywoła wrażenie ruchu, przemieszczania się, płynięcia jednocześnie nieodparcie przyciągając uwagę i wyróżniając się we wnętrzu. Takie wrażenia wiążą się zarówno z ostrymi, dominującymi kształtami, jak i z płynnymi liniami, rozmytymi smugami przypominającymi delikatny pastelowy dym. Te ostatnie, choć również dynamiczne, są o wiele bardziej spokojne i mniej oddziałują na klimat wnętrza. To świetne designerskie obrazy do sypialni czy pokoju wypoczynkowego.

W obrazach tego typu duże znaczenie ma zestawienie kolorów. Przykładowo niezwykle bogata w szczegóły kompozycja w stylu marokańskim wykonana jedynie w kilku odcieniach błękitu i bieli może doskonale integrować się z wnętrzem, natomiast z pozoru prosty motyw kilku kół czy linii w ostrych kontrastowych barwach sprawi, że obraz odwróci uwagę od wszystkich innych elementów wystroju wnętrza. Designerskie obrazy zyskują jeszcze na nowoczesności dzięki podziałowi na kilka elementów, a dyptyki czy tryptyki z motywem abstrakcyjnym są najlepszym przykładem dekoracji do pomieszczeń, które mają zasłużyć na miano tych niestandardowych, stylem wybiegających w przyszłość.

obraz abstrakcyjny wirobrazy smuga dymobrazy 3dobrazy abstrakcje

Darmowa dostawa

dla zamówień powyżej 500 zł

Darmowe próbki materiałów

Sprawdź grubość, fakturę oraz nasycenie kolorem

Polska firma

Polskie produkty, polska gwarancja

100% personalizacji

Kazdy produkt dopasujemy wymiarem i kolorem