🌞🛠️ Letni remont zyska nowy wymiar z naszą promocją -33%! Użyj kodu LATO33 i odmień swoje ściany! 🎨🏡
podaj w koszyku kod: lato33
-33%
obrazy z pomostem spacerowym

Dekorowanie salonu obrazem

Obrazy to nie tylko dekoracje, które mają za zadanie urozmaicić wnętrze, dodać mu atrakcyjności i wypełnić puste miejsce na ścianie. To również symboliczna sztuka, jeśli nie w formie klasycznej, jak kompozycje malowane farbami, to w postaci bardziej nowoczesnej, tworzonej przy pomocy technik cyfrowych. Nowoczesna sztuka nie oznacza wcale mniejszej wartości artystycznej, bo chociaż nie ma tu wyjątkowego wkładu malarza to jest kreatywność fotografa, umiejętność patrzenia na świat w sposób nietypowy, wychwytywania momentów wartych uwiecznienia. To także umiejętność perfekcyjnego posługiwania się technikami cyfrowego przetwarzania obrazu, dzięki którym zwyczajne okno nabiera walorów dekoracyjnych, a pejzaż za oknem z nudnego i standardowego zmienia się w refleksyjny, zabawny czy futurystyczny.

Dekorowanie salonu obrazem to przede wszystkim umiejętność wykorzystania takiej sztuki nowoczesnej, jak zawiera kolekcja na stronie http://obrazynasciany.pl/obrazy/do-salonu/. To trze umiejętność dopasowania jej do klimatu wnętrza, albo wręcz stworzenia na nowo tego klimatu. Dzięki dekoracjom najprostsze aranżacje zyskują duszę, a odpowiedni obraz potrafi sprawić, że salon będzie miejscem tajemniczym, przyjemnym, relaksującym, albo wzbudzi lekki niepokój widokiem dzikiego tygrysa czy lwa. W dekorowaniu salonów obrazami pomocna bywa nasza wyobraźnia, dzięki której możemy typowe kolory przypisywać różnym miejscom i warunkom środowiskowym. Dobrze wkomponowane dekoracje stwarzają wręcz nieograniczone możliwości takich aranżacji.

Kolorowe farby na ścianach nie mają większego znaczenia tak długo, póki nie pojawi się na nich motyw kierujący nasze fantazje w konkretne miejsca. Lew na żółtym tle, to gorąca aura Afryki, delfin na niebieskiej ścianie, to orzeźwienie, a bukiet lawendy na fiolecie, to wyprawa do dalekiej Prowansji. Odpowiedni obraz na odpowiedniej ścianie potrafi też podnieść temperaturę lub ochłodzić wnętrze. Szczególnie ciekawe są te zestawienia, które akcentują konkretny styl, jak chociażby kompozycje abstrakcyjne idealne do nowoczesnych pomieszczeń loftów czy klasyczne pejzaże do salonów stylizowanych na vintage. Spora grupa motywów to również dekoracje uniwersalne, pasujące do niemal każdego salonu.

W dzisiejszych domach salon, jako taki rzadko pojawia się w postaci samodzielnego pomieszczenia o konkretnym przeznaczeniu. W wielkomiejskich blokach dwupokojowe mieszkania nie pozwalają na wydzielenie takiego pomieszczenia, dlatego często rolę salonu pełni pokój dzienny, a zarazem sypialnia rodziców. Obrazy w takich wnętrzach powinny być neutralne tematycznie, a kategorie, które najlepiej zaprezentują się w tych miejscach, to kompozycje roślinne, drzewa, kwiaty i pejzaże, oraz zachody słońca. Ponieważ salony są pokojami służącymi wszystkim domownikom i odwiedzającym gościom, w ich aranżacji warto zadbać o atmosferę, która będzie akceptowana przez osoby w każdym wieku i o rozmaitych upodobaniach.

dekoracje z molo reprodukcja obrazu z sułtanką ozdoby w beżu tryptyk z kwiatami

Darmowa dostawa

dla zamówień powyżej 500 zł

Darmowe próbki materiałów

Sprawdź grubość, fakturę oraz nasycenie kolorem

Polska firma

Polskie produkty, polska gwarancja

100% personalizacji

Kazdy produkt dopasujemy wymiarem i kolorem